Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vertigo18

    addikt

    válasz Thrawn #809 üzenetére

    A lemezkezelőben... ha látszana! Sem partícionáló szoftverrel, sem a Winfos saját lemezkezelőjében, sem a sajátgépben nem látszott...

    A megoldást azért leírom, hátha valakinek hasonló problémája lesz, illetve azért is, mert a magyarázatot nem tudom, hogy mitől lett jó, de jó lett...

    Tehát a windoes felállása előtt a RAID-kezelőt kellett indítani (Gigabyte alaplapnál "Fastbuild Utility"), és ott a 2x640-es samu mellé, ami Stripe ATI Raid 2+0 beállításokkal megy, ez a 2 Terrás megjelent, és át tudtam állítani "Raid Ready"-re...

    A BIOS-ban a beállításoknál az alaplapi SATA vezérlők (0-3ig) RAID beállításokkal mennek, így ha új vinyó kerül a rendszerbe, azt RAID-be KELL kötni. Nem kell másikkal összekötni, szimplán RAIDnek ismeri csak fel, simán, S-atanak nem...

    Tehát nem lehet a RAIDet ráeröltetni BIOSban mondjuk a 4 SATA portból csak az első kettőre (nullás, és az egyesre), hanem MINDEGYIK RAID lesz akkor...

    Így viszont ugyanaz a problémám, mint a 2x640 SAMUnál... Felismeri, formázható, marha gyors, de SMART értékeket sosem fogok kiolvasni előle pl. Sentinellel... :(

    Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

Új hozzászólás Aktív témák