Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Davebowman

    senior tag

    Mások topikba írtam ezt, de RDI tanácsára ide is leírom, hátha tud v.ki segíteni.
    ---
    Nekem is van gondom és most google nem volt a barátom
    1. van egy otthoni gép=fix ipcímes, mikros net, antenna a tetőn ami a szolgáltatóé.
    2. IP-m 192.168.0.102 ezt adták.
    3. Ennek az átjárója 192.168.0.254, (DNS ugyanez) ezt is adták.
    3.1 a kapcsolat neve : ''helyi kapcsolat'' 1Mbites
    4. Van a gépben még egy Wlan kártya is. (Ip címe ? hozzá se nyúltam)
    4.1 a kapcsolat neve : ''vezetéknélküli kapcsolat''
    5. Van egy PDA-m ami wi-fi képes, ezzel szeretnék göngészni a klotyón !!! (ez a cél)
    6. Azt tudom, hogy netmegosztásra lenne szükségem Win XP-n és hogy nincs routerem otthon. Ezt csak azért, mert mindenki a routeres megoldást írta le, nekem csak egy pci-s realtek 8180-as kártyám van pici fekete antennával.
    7. Addig szórakoztam, amíg ad-hoc/OPEN látják egymást, de semmi több. (jóhír)
    7.1 A gépen az SSID-t ''halozat''-nak neveztem el. (asszem wifi-driverezésnél)
    8. pingelni is tudom a PDA-mat, mert annak van IP címe pontosabban : 169.254.240.9
    9. A PDa-n elinditom az explorert, de azt írja ki, hogy lap nem jeleníthető meg. (naná)
    10. Beállítottam a ''vezetéknélküli kapcsolat''-on a netmegosztást (XP) ''megengedem a hálózat más felhasználóinak, hogy...'' lehet, hogy a ''helyi kapcsolat''-nál kellett volna?
    11. Olvastam a közkedvelt ''internetmegosztás végleges.doc-t'' de nemértettem.
    12. Nincs tűzfal bekapcsolva!

    A kérdésem:
    Ez a megoldás egyáltalán működhet-e, hogy az otthoni gépemen keresztül netezzek a PDA-mmal (klotyón is pingeltem már , ha igen hogyan, és mit állítsak be?

    Előre is köszi a választ.

    Vargalex 1.1.7

  • Davebowman

    senior tag

    Sziasztok!
    Nekem is volna egy kis problémám: A munkahelyi gépről szeretném vezérelni az otthonit.
    Otthon a net egy NAT-olt hálóról jön (lépcsőházban a 192.168.0.xxx van kiosztva) A tetőn lévő mikrohullámú router fix ip-s(most nem tudom pontosan, példa: 1.2.3.4) és a 35888 és 35999-es portot forwardolta nekem a szolgáltató. Ezeken aktiv vagyok dc-n is. Mit írjak a munkehelyi vncwieverbe? Hamachi jólenne, de nem engedi a főnök! Ha röviden akarom leírni NAT-tól NAT-ig kellene egy vnc-kapcsolat.

    Vargalex 1.1.7

  • Davebowman

    senior tag

    válasz rdi #9200 üzenetére

    uvnc, vagy ultra vnc? Amúgy mit írjak, hogy átmenjen a NAT-on? pl: 1.2.3.4:35999 ? Ha az otthoni gépemen a vnc servernek a 35999-et adom? Elvileg ugye.

    Vargalex 1.1.7

Új hozzászólás Aktív témák