Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Lenne egy nagyon láma kérdésem, eddig router konfigurálás problémám sohasem volt, most is valószínűleg benézek valamit azért nem sikerül.

    Adott egy belső hálózat 3-4 géppel, 1 gép win8, a többi win7.
    Eddig minden flottul ment egy D-LINK DIR-300-al, távoli asztal (hálózaton belül, kívül), megosztás,VNC, FTP,torrent, IP kiosztás (minden gépnek a router osztja ki az IP-t)..stb.

    A lényeg, hogy lecseréltem a routert egy TP-LINK WRD4300 -re.
    Beállítottam mindent, amit kellett, minden megy az egyes gépeken, kivéve a Távoli asztal, se router mögül, se routeren kívülről, sehogy sem. Ugyanazokat az IP-ket állítottam be, mint a régi routernél volt, engedélyeztem a 3389-es portot is.

    VNC-t nem próbáltam még, arra nem jutott időm.

    Van valami ötletetek?

    A segítséget előre is köszönöm.

    Üdv:
    Tanisz

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    válasz bacus #20649 üzenetére

    Jól fordítottad le a "hablatyolásom" :)
    A routeren belül (belső hálózat) , bocsi :D
    Na ez az, nekem is ezzel van a gondom:)

    A windowsban nem állítottam át vagy vissza semmit sem (15 percel korábban, amikor az új routert üzembe helyeztem, működött a régi routerrel a távoli asztal).
    A win tűzfal engedi 3389-et, és engedte eddig is.
    Az egész folyamatba, ami eddig működött, csak az új router lett más, minden maradt a régiben, nem lett átállítva semmi sem az oprendszerekben.
    Egyéb szoftveres tűzfalam nincs, csak nod32 van a gépen, eddig ez nem szólt bele a folyamatokba.

    1 gépet szeretnék elérni távoli asztallal (port-forwardinggal), ami eddig ment is a régi routerrel.
    Ennyi szabályt is hoztam létre.
    Viszont most a hálózatban ehhez az egy géphez sem tudok csatlakozni távoli asztallal, (nem hogy port-forwardinggal) ha szükség lenne rá.

    Bevallom kicsit más a kezelőfelülete a Tp-Linknek lehet az zavarhat be, idáig főként D-link routerekkel volt dolgom, a régi is az volt. Valószínűleg én vagyok a ludas, valamit benézek:)

    Köszi a segítséget, most nem vagyok a router közelében, amint lesz időm még kopácsolom a dolgot, mert szükségem lenne erre a funkcióra.
    VPN sem rossz ötlet, de most 2-3 gépért felesleges szerintem.

    Még valami, a router print server funkciója nekem új, ilyennel nem volt még dolgom.
    Van egy Brother MFC -7420-om, ezzel mennie kellene, ha rádugom? :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Nem tudom, hogy jó helyre írok-e.

    A kérdésem/problémám a következő.

    A biztosítékszekrény és a villanyóra közötti kábel cseréje miatt felástam a ház és a villanyóra (oszlopon van) közötti szakaszt (régi csatorna nem volt megfelelő, ezért az egészet cseréltetem).

    Itt felmerült bennem egy kérdés, ha már ki van ásva az árok:

    Lehet az elektromos földkábel mellé külön kábelcsatornát rakni, amibe az internetes szolgáltató koax kábelét húzatnám be? (jelenleg Juroptelekom/Kalász net van, de most jött be a településre a UPC és valószínűleg váltanék rá). Jelenleg légkábelen jön be a házba a szolgáltató. Elcsúfítva vele a ház homlokzatát.

    Ha igen, akkor milyen típusú koax kábelt javasoltok, amit a szolgáltató is elfogad majd? Valamit a kábel minél jobban le van árnyékolva. Olvastam pár helyen, hogy a 75 Ohmos trishield koax-ot ajánlják.
    Valamint van ennek valamilyen korlátja, hogy milyen hosszan mehet be kábel a házba?

    Jelenleg az oszlop és a ház között 24 méter van, ezek után a házon belül még kb 15 méter menne (kábelcsatornában, elrejtve a falban) addig a pontig ahol a modemet el lehet helyezni.

    Segítségeteket előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tanisz

    senior tag

    Sziasztok,

    Tervezem egy mesh hálózat kialakítását otthon.
    Legalább 2 router lenne (földszint, emelet), de lehet 3 is kell. Eléggé leárnyékol a ház, ez majd kiderül.
    Jelenleg is megoldott a wifi hálózat a házban, de már öregek az eszközök és gyengék a jelek. Ezért gondoltam ha cserélem az eszközöket, akkor áttérek mesh-re. Asus és a tp link termékeit nézegettem.

    Viszont van egy kis gondom, vagyis inkább tanácstalan vagyok.
    A szolgáltatóm magenta, iptv van, ehhez a szolgáltató eszközét használom.
    Nem rakhatom (nem is tudom, le van tiltva) bridge módban a szolgáltató routerét, mert akkor nem lesz iptv.

    Viszont szükség van arra, hogy távolról be tudjak lépni a hálózatban lévő eszközökre (szerver). Ez most ugye megoldott ddns-el.

    Muszáj a szolgáltató eszközét használni, de bridge mód kilőve. A fő mesh routernek kellene ugye elvileg a dhcp-t osztogatni, ha jól gondolom és a port forwardingot is, meg ddns-t is gondolom neki kellene kezelni?
    Vagy van más megoldás?
    Kicsit homályban vagyok, főleg azért, mert nincs tapasztalatom a meshel sem.

    Milyen megoldást javasoltok a problémára?

    Segítségeteket előre is köszönöm! :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

Új hozzászólás Aktív témák