Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rroolleerr

    csendes tag

    Sziasztok,
    windows Performance Monitorral kellene a hálózati kártyán áthaladó vett -, küldött- és összes forgalmat. Beállitottam számlálóként
    -a Nyers olvasási sebesség (bájt/mp) -t,
    -Nyers feldolgozási sebesség (bájt/mp) -t
    -Pillanatnyi sávszélesség (bit/mp) -t,
    -Küldési sebesség (bájt/mp) -t,
    -Csomagküldési sebesség (csomag/mp) -t,
    -Csomagátviteli sebesség (csomag/mp) -t,
    -Beérkezett csomagok (csomag/mp) -t.
    A kapott diagramot mellékeltem. Sajnos nem tudom értelmezni...:S Nem értem, hogy jöttek ki az értékek... Számolgattam, de nem ilyeneket kaptam..
    Az X tengelynek mi a mértékegysége? bájt ill. csomag?
    Y tengelyé másodperc?
    Egy 223MB -s mappát másoltam egy hálózati tárolóról a PC asztalára, amiben mp3 -s számok voltak.
    Hálókártya: 100Mb/s = 12,5MB/s = 12 800KB/s = 13 107 200B/s
    223MB = 228 352KB = 233 832 448B
    Ezt kb. ~26mp alatt másolta át (Stopper mértem).
    Ha az x tengely a
    Az átlagos átviteli sebesség elvileg: 9 000 000B/s (piros görbe) = 8 798,1KB/s = 8,58MB/s
    223MB / 8,58MB/s = 25,99s Ez kb. stimmel.
    Ha a grafikonról olvasom le, akkor
    egy függőleges osztás 1:40s = 100ms
    kb. 7 függőleges osztást foglal a folyamat, ami 7*100ms = 700ms = 11,7s
    Exel log file alapján kb.25-27s.
    Esetleg van valakinek egy leírása ehhez? A gondolat menetem jó? Grafikon leolvasásnál mi nem jó?? Eléggé belekavarodtam..:S

    Ennèl a mèrèsnèl ilyen eredemènyeket kaptam..

    Itt egy vnc nèzön keresztül rgy màsik monitoron törtöne kepernyo frissites àtal generàlt adat àtvitelt mèrtem. 5 percenkent volt mintavètel es 5 percenkent volt egy kepernyö vàltàs.
    A vett adatt a 30 -dik sor alapjàn: 65.332.317.981.905.500. Ez bytba lenne elvileg.. Mèret: 0,0001. Ekkor kb. 6085GB -s adatforgalom jön ki.. ez nnagyon sok, ennyi nem is volt.. kb
    egy frissitès 3-4 MB.

  • rroolleerr

    csendes tag

    Valaki kapcsolatba került már ezzel a programmal? Bármilyen info jól jönne..

Új hozzászólás Aktív témák