Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • masteryoda

    tag

    sziasztok!

    HP Compaq Presario CQ61 notebook - Windows 7 Ultimate 32bit OS

    "Realtek RTL8102E/RTL8103E termékcsaládba tartozó PCI-E Fast Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20)" kártya

    A probléma a következő:
    - Az egyik lakásban D-Link DI-524 WLAN router: rádugom a kábelt a gépre - "Nem azonosított hálózat" nincs internetkapcsolat. Wi-fin működik.
    - A másik lakásban TP-LINK TL-WR340GD WLAN router: rádugom a kábelt a gépre - műküdik az internetkapcsolat, wi-fin is hibátlan.
    - A kábelhiba kizárása érdekében rádugtuk egy harmadik notebookra, azon hiba nélkül működött a net. :W
    - A routerhiba kizárása érdekében újrakonfiguráltuk a routert, teljesen új hálózat, meg SSID minden...a hiba továbbra is fennáll. :W
    - Megtörtént egy teljes Windows 7 reinstall, a hiba továbbra is fennáll. :W
    - Történt hálókártya driver frissítés, a hiba továbbra is fennáll. :W
    - Smart Securityt is letöröltem, azóta meg Windows 7 reinstall is volt, tehát semmi befolyásoló szoftver nem garázdálkodik, emellett alap tűzfal-beállítások, a hiba továbbra is fennáll. :W
    Azt hiszem számos hiba-lehetőséget kiszűrtem és már nem tudom mi lehet a megoldás, mert nem tudom egyik eszközre se rámondani egyértelműen, hogy hibás.

    Valakinek ötlet? :F

    - Yoda - "May the Force be with you..."

  • masteryoda

    tag

    sziasztok! nem reagált még senki, de sajna probléma kényes és nem tudom továbbra sem megoldani :( ezért felteszem újra...

    HP Compaq Presario CQ61 notebook - Windows 7 Ultimate 32bit OS

    "Realtek RTL8102E/RTL8103E termékcsaládba tartozó PCI-E Fast Ethernet hálózati adapter (NDIS 6.20)" kártya

    A probléma a következő:
    - Az egyik lakásban D-Link DI-524 WLAN router: rádugom a kábelt a gépre - "Nem azonosított hálózat" nincs internetkapcsolat. Wi-fin működik.
    - A másik lakásban TP-LINK TL-WR340GD WLAN router: rádugom a kábelt a gépre - műküdik az internetkapcsolat, wi-fin is hibátlan.
    - A kábelhiba kizárása érdekében rádugtuk egy harmadik notebookra, azon hiba nélkül működött a net. :W
    - A routerhiba kizárása érdekében újrakonfiguráltuk a routert, teljesen új hálózat, meg SSID minden...a hiba továbbra is fennáll. :W
    - Megtörtént egy teljes Windows 7 reinstall, a hiba továbbra is fennáll.
    - Történt hálókártya driver frissítés, a hiba továbbra is fennáll. :W
    - Smart Securityt is letöröltem, azóta meg Windows 7 reinstall is volt, tehát semmi befolyásoló szoftver nem garázdálkodik, emellett alap tűzfal-beállítások, a hiba továbbra is fennáll. :W
    Azt hiszem számos hiba-lehetőséget kiszűrtem és már nem tudom mi lehet a megoldás, mert nem tudom egyik eszközre se rámondani egyértelműen, hogy hibás.

    Valakinek ötlet? :F

    - Yoda - "May the Force be with you..."

  • masteryoda

    tag

    Sziasztok!

    Vettem egy TP-Link TL-WR940N [link] routert, a PC-ben van egy TP-Link TL-WN851ND [link] WLAN kártya.

    Digi 200/100 net van a lakásban. Kábelen jön maxon a 200 MB/s, wifin viszont nem. Jól értelmezem, hogy az a baj, hogy a router csak 100 MB/s-t bír LAN-on s nem bírja kiosztani wifire a 200-t? :( :F

    [ Szerkesztve ]

    - Yoda - "May the Force be with you..."

Új hozzászólás Aktív témák