Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A következő érdekes esettel találkoztam Opera használata közben:
    Elég régóta használom az Orbit Downloader letöltés vezérlőt, teljesen meg vagyok vele elégedve mivel az általam használt összes böngészővel kompatibilis, elvileg, ez alól csak az Opera kivétel. A beállításai között ki lehet választani, mind a telepítésnél és mind a már feltelepített programnál, hogy működjön együtt az Operával, ez mind szép és jó de a valóságban más a helyzet. Amikor megvettem a laptopot akkor szépen ment is ez ahogyan kell de valami miatt az Opera hajlamos volt elfelejteni frissítése után, hogy össze kellene dolgoznia az Orbittal, ezt úgy lehetett orvosolni, hogy az Orbit beállításai között előbb ki majd visszakapcsoltam az Operával történő együtt működést és ezek után ismét ment minden ahogyan kellett. Ez egy ideig ment is de egyszer csak azzal szembesültem, hogy már nem lehetett visszakapcsolni az együtt működés mivel az Orbit arra hivatkozott, hogy az Opera nincsen telepítve. Ezen úgy lehetett segíteni, hogy a telepítőből állítottam be, hogy dolgozzon össze az Orbit és az Opera, így ez a kérdés is megoldásra került.
    Újra kellett telepíteni a gépet és az újra telepítés után már nem tettem vissza az Operát mivel csak ritkán használtam és az Orbittal történő hadiállapota miatt sem volt a szívem csücske. Néhány héttel ezelőtt aztán rászántam magamat, hogy feltegyem a 11-es verziót és természetesen most sem volt hajlandó az Orbit a beállításai közül engedni az együtt működést az Opera telepítésének hiányára hivatkozva de már a telepítőből sem volt hajlandó befogadni az Operát ami ismételten betett a komolyabb használatnak de eljött a tegnapi nap amikor is felkerült a gépre az Opera 11.10 (pontosabban néhány nappal korábban de ez nem annyira fontos) és az Orbit 4.0.0.11. Előbb az Opera foglalta el helyét majd az Orbit következett. A szokásos módon most is bejelöltem a telepítőben, hogy dolgozzanak össze, mindig megteszem hátha szerencsém lesz, és a telepítés után örömmel vettem tudomásul, hogy ismét szent a béke, tudom használni a letöltés vezérlőt az Operából is, sőt a beállítások között is szabadon ki-be kapcsolgathatom a támogatást.
    Valaki esetleg tudja mi lehet(ett) az oka ennek a rossz viszonynak?

    Azzal, hogy ismét együtt tudnak dolgozni erősen gondolkodom azon, hogy átváltok Chrome-ról Operára mint alapértelmezett böngésző de még nem döntöttem. Szerintetek megérné áttérni vagy maradjak a jelenleginél? A váltás ellen szól a Facebook-kal való lassú működés, weboldalak lassú betöltése, Adblock Plus hiánya és a könyvjelzők ikonjainak alapértelmezett képe, nem a weboldalak fav ikonjait látom.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • válasz Penge_4 #13229 üzenetére

    - Alapvetően az összes oldal lassú, sokkal gyorsabban töltődik be a többi böngészővel. Pl beírtam a címet, nyomtam egy Enter-t, elmentem becsukni a kinyílt ajtót, visszajövök és még el sem indult az oldal betöltése, ezzel szemben a többivel már betöltődött volna.
    - Én automatikus blokkolást akarok nem manuálisat.
    - Telepítettem, majd meglátom mennyire hatékony.
    - Beágyazott és lapikonok megjelenítése aktív. Nekem az kell, hogy pl Facebook: kék alapon fehér F, Wikipédia: fehér alapon fekete W. Pl ha mondjuk az oldal könyvjelzőzve a valami.com címen van de az oldal alapból a valami.com/news.php címmel töltődik be akkor már nem jelenik meg a fav ikon.

    + HTML5 módban nagyon szaggat a videó lejátszás a Youtube-on és nem is lehet benne tekerni, Flash-nél rendben van de az Összes többi böngészőnél a HTML5 a gyorsabb és lehet tekerni.

    [ Szerkesztve ]

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • válasz Sk8erPeter #13232 üzenetére

    Pl a Farmville-ben valamire rákattintok azonnal megjelenik de operában hosszú másodperceket-fél perceket kell várnom amire történik valami. Ugyan ez a lassúságot tapasztaltam IE9 alatt is, viszon Chrome 10 és FF4 alatt nincs ilyen.
    Pl beírtam a címet, nyomtam egy Enter-t, elmentem becsukni a kinyílt ajtót, visszajövök és még el sem indult az oldal betöltése, ezzel szemben a többivel már betöltődött volna.

    "Nem árt néha szűz profillal indítani, ha már lassulást tapasztalsz, meg persze gyorsítótár, cookie-k, stb. törlése is szükséges időnként."
    Telepítés és első indítás volt csak mielőtt az említetteket tapasztaltam. Nem hiszem, hogy ennél szűzebb profilt lehetne használni.

    + HTML5 módban nagyon szaggat a videó lejátszás a Youtube-on és nem is lehet benne tekerni, Flash-nél rendben van de az Összes többi böngészőnél a HTML5 a gyorsabb és lehet tekerni is.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

  • Találtam egy nagyon pozitív dolgot az Opera-val kapcsolatban:
    Néhány napja le akarok tölteni a Microsoft oldaláról egy Win7 témát de ha Firefox-szal, Chrome-mal vagy IE9(!!!)-cel próbálom akkor egyáltalán nem jönnek be az oldalak, csak a felső részük és állandóan 40-50%-os proci terhelést csinálnak de ma kipróbáltam Opera-val és csodák csodájára bejött az oldal teljesen és nem is csinált 40-50%-os proci terhelést.

    Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Új hozzászólás Aktív témák