Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #13203 üzenetére

    "Nem pont erre gondoltam, hanem az adatforgalomra. Ha csak 50 kilobájt az oldal, akkor is több gigával lehet számolni napi szinten."
    Azért nem éppen abból kellene spórolni, hogy választ kapok arról, hogy vajon az üzenetem sikeresen el lett-e küldve... vannak más "bottleneck-ek", amiken lehetne szorítani.
    Szerk.: most lementettem a sikeres hsz.-elküldésről szóló üzenet forráskódját, és a minden üzenetben szereplő valid HTML-elemekkel együtt is az egész 1,95 KB, és ennyi: [pastebin]
    Ebből az egészből mindössze ezt a sort kell dinamikusan generálni:
    <a id="fwd_link" href="/tema/opera_bongeszo_2/friss.html#msg13204">Sikeres hozzászólás, rögtön továbbítunk...</a>
    Ez 113 byte... :))

    Tudom, hogy van e-mailes értesítő, egy ideje már használom...
    De pont nem erre gondoltam, hanem Facebook-szerű értesítőikonra (is - lehetne az e-mail mellett ilyen) - ott is úgy van megoldva (csak azért mondom, hátha nem tudod, mert nálad, mint említetted, domainszinten blokkolva van a Facebook. :D - hogy ha új hozzászólás érkezik pl. egy fotódhoz, vagy más esemény történik, amiről esetleg tudni akarsz, megjelenik egy kis piros értesítőikon fölül, az elérhető menüopciók sorában. Na, ilyen lehetne Prohardveren is.

    "Ezt mondd az elavult böngészőket használóknak..."
    Ez ne jelentsen problémát. Tapasztalatból tudom, hogy egyáltalán nem nagy dolog megoldani, hogy AJAX-os és "régimódi" is lehessen egy form elküldése.
    Nem nehéz kideríteni azt sem, hogy valakinél pl. engedélyezve van-e a JavaScript, és azt sem, hogy ki milyen böngészőt használ. Adott esetben a régi adatküldési módszert (vagyis a mostanit) használják, és meg van oldva a probléma.

    "a közösség húz mindenkit."
    Ha abba az irányba húz a közösség, hogy normális böngészőt használjanak az emberek, akkor az jelen esetben talán éppen nem probléma. :)

    "Személyreszabott RSS-nek jobban örülnék."
    Annak én is.
    De a kettő (vagy három, ha most az értesítőikonos megoldásról is beszélek) egyáltalán nem zárja ki egymást.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák