Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #12919 üzenetére

    "A Chrome annyival van előrébb, hogy kevés a beállítási lehetőség."
    Ezt most nem értettem, hogy jön igazából ahhoz, hogy a cache törlésétől vagy nem törlésétől bizonyos oldalak betöltenek-e vagy sem?

    "Az operaprefs.ini-t és az override.ini-t nézd meg és takarítsd ki a felesleges bejegyzéseket."
    Na mondjuk jó kérdés, mi a felesleges. :B Na de majd átnézegetem tényleg, biztos nem árt. :K

    "LastPass-t nem tudom, nem használom. Elvileg megoldható lenne, mivel sajátmenü gyártható, gyakorlatilag viszont nem tudom, hogy konkrétan az Extensions API képes-e rá, hogy módosítsa a menu.ini-t. Ha nem, akkor a JavaScript önmagában HTML5 FileAPI nélkül nem igazán."
    Na várj, de én úgy értettem, hogy a LastPass van kint egy ikonnal, mint látható kiegészítő, ennek a menüjébe gondolom simán beépíthető a kiegészítők menüpontjának elérése, vagy az is lehet, hogy ez default, hogy benne van. Még nem tanulmányoztam a kiegészítők API-ját, úgyhogy még nem vágom, melyik az igaz.

    Hmm, úgy tűnik, a JavaScript tényleg zabál, ha ettől nem töltenek be oldalak, amikor már közel tele van a memória... Meglepő mindenesetre, hogy ennyire, bár őszintén szólva ezt más böngészőnél nem tapasztaltam, pedig ki tudom akasztani rendesen a RAM-ot (mármint betelíteni) a hatmillió programommal. :D Tényleg ideje lesz beruházni egy kis RAM-ra.

    "Ha legalább valami block-externalt használsz (NoAds tartalmazza) már azzal sokat érsz el"
    Azóta telepítettem, csak azért nem volt fent, mert mostanában nem sokszor használtam. :K
    Idegesítenek a bugjai, pl. a Gmailes bug rohadt zavaró, na meg az, hogy Facebook chatnél meg azt csinálja, hogy csetelés közben a kurzor felugrik a csetablak tetejére, mintha visszagörgettem volna a kisablakban, így ott a legelső hozzászólást látom. Ezt akkor csinálja, amikor megjelenik alul a pici ikon, hogy a másik éppen gépel. Ettől is kimegyek a fazonomból. És akkor nem az a megoldás, hogy ne cseteljek Fácsén, hanem inkább használok más böngészőt. :D

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Penge_4 #12919 üzenetére

    elég érdekes ez a JS-zabálás Operánál, természetesen csak a Prohardver oldala tisztel meg ezzel, hogy kevés szabad memória esetén nem működik bekapcsolt JavaScripttel az oldal, úgy viselkedik, ahogy a screenshoton látszik (tehát egy ponton megáll a betöltés)... Egyelőre nem játszadoztam el vele, hogy konkrétan melyik ponton akad el, ha kevés a memória, de csak akkor csinálja.
    Ennek ellenére más, JavaScriptet bőven, sokkal durvábban használó oldalak, mint a Gmail, Facebook, ugyanekkor gond nélkül működnek... :W:W

    taskmgr - 1

    taskmgr - 2

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák