Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz Sk8erPeter #12915 üzenetére

    "Egy ideje nem takarítottam cache-t, stb., sütiket igen, de ha ez a gond, az elég gáz..."

    Gáz, vagy nem gáz, ez a jelenség mindenhol megfigyelhető. A Firefoxnál még rosszabb. A Chrome annyival van előrébb, hogy kevés a beállítási lehetőség.

    Az operaprefs.ini-t és az override.ini-t nézd meg és takarítsd ki a felesleges bejegyzéseket.

    LastPass-t nem tudom, nem használom. Elvileg megoldható lenne, mivel sajátmenü gyártható, gyakorlatilag viszont nem tudom, hogy konkrétan az Extensions API képes-e rá, hogy módosítsa a menu.ini-t. Ha nem, akkor a JavaScript önmagában HTML5 FileAPI nélkül nem igazán.

    Chrome-nál annyival erősebb, hogy ott betölthetnek a kiegészítők DLL-t. Ez viszont már biztonsági kérdéseket vet fel, azon túl ha azt is alapul vesszük, hogy például a mozdulatparancsok nem bírhatók életre sem belső lapokon, sem a kiegészítő galériában egyenesen hülyeség.

    "Hozzáteszem, elég furcsa, hogy pont a JavaScript futása nem fért volna bele a memóriába, azért az elég érdekes..."

    A JavaScript eszi a legtöbbet a beépülők után. Főleg mióta Carakan van. A sebesség erőforrásigényt is jelent.

    HTML -> CSS -> Képek -> JavaScript -> Beépülők

    ps: A screenshot alapján: Ha legalább valami block-externalt használsz (NoAds tartalmazza) már azzal sokat érsz el, mivel egy-egy Google keresés alkalmával nem fut le 10-20 reklám, adatbányász és ilyesmi célokból létező script.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák