Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dqdb

    Topikgazda

    válasz vv5204 #10969 üzenetére

    Az ilyen összehasonlítások akkor lennének korrektek, ha mindegyik böngészőből a végleges mellett az aktuálisan elérhető legfrissebb verziót (béta, alfa, preview, snapshot, nightly és még ki tudja, milyen néven futnak) is tesztelnénk egyszerre, mert ezen a területen mindenki úgy optimalizál, mint egy őrült.

    Az ilyen összehasonlítások csak azt mondják meg, hogy valamilyen súlyozással kinek a JavaScript motorja a leggyorsabb, ami messze nem ugyanaz, mint a böngésző sebessége. Ez utóbbi az én szememben egy nem igazán mérhető, nem igazán kvantitatív érték, amiben
    1. benne van a JavaScript sebessége,
    2. a navigáció sebessége (oldalbetöltés, görgetés, előzmények között ugrálás) és
    3. az egyes funkciók "kézre állósága" (amivel rengeteg töredékmásodperc spórolható meg, ez így hülyén hangzik, de végül sok kicsi sokra megy).

    Az első mérhető, de a valóságot közelítő súlyozást sohasem fognak összehozni.

    A második is mérhető, de már nehéz a mérést automatizálni, és bizonyos trükkökkel a sebességhatás fokozható. Legjobb példa erre az, hogy korábban az Opera akkor váltott fület, amikor felengedted az egér gombját, de 10.50 óta akkor, amikor lenyomod. Apróság, de mégis sokkal gyorsabbnak tűnik. Másik "szemfényvesztés", amikor letöltés közben sűrűn rajzolja ki a böngésző az oldalt. A felhasználó azt látja, hogy milyen királyul és gyorsan jön a tartalom, valójában pedig elképzelhető, hogy ritkább kirajzolással gyorsabban megjelenne a komplett oldal.

    A harmadik pedig nem mérhető és teljes egészében felhasználófüggő. Tegyük fel, hogy le szeretném menteni egy oldalról az összes képet. Hagyományos megoldásként mindegyik képen jobb klikk, majd Mentés másként. Lassú, de mindenhol működik. Operában Ctrl-klikk a képeken, ezzel közel 1 másodpercet spóroltam mindegyik képnél. Firefoxban gyorsan feldobok egy extensiont, amivel végigkattintom a képeket, és ő letölti nekem.

    Másik példa: egy oldalon linkelt képeket szeretném letölteni. Hagyományos megoldásként mindegyik linken jobb klikk, majd Hivatkozás mentése. Szintén lassú, de mindenhol működik. Operában Ctrl-J (oldal összes linkje), szűrőfeltételként beírom a jpg-t, kijelölöm az összes elemet (Ctrl-A), majd mentem a képeket (Ctrl-S), és már csak képenként egy Entert kell nyomni. Verhetetlen sebességben? Igen. Az Opera a leggyorsabb? Erre a speciális feladatra igen, másra valószínűleg nem.

    Szóval az a leggyorsabb böngésző, amit annak érzel. Ha a választottadnak ismered a lelkivilágát, akkor az még gyorsabb lehet a szemedben.

    tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

Új hozzászólás Aktív témák