Új hozzászólás Aktív témák

  • Bash

    őstag

    Nah, végre rászántam magam egy kis tutorial írására. Gh0sT és tildy is érdeklődött pár napja, remélem tudnak belőle profitálni valamit.

    PH! Codes for Opera
    Lényegében csak egy kis extra menüről van szó, amit nagyon egyszerűen a megfelelő ini-fájlok szerkesztésével készítettem a PH!-n való fórumozás megkönnyítésére. Egy szó mint száz, beszéljen a kép:
    Bővebben: link

    1. Elsőként a C:\Program Files\Opera8\defaults\standard_menu.ini-ről csináljunk egy másolatot, ezek után ennek a szerkesztésével fogunk foglalkozni
    2. Keressük meg az

    [kép]

    részt és az ott található

    [kép]

    sorokat módosítsuk ennek megfelelően:

    [kép]

    3. Keressük meg az

    [kép]

    részt, majd itt a

    [kép]

    bejegyzés alá írjuk be a következőt:

    [kép]

    4. Új menüként írjuk be a következő sorokat (mindegy hová, de célszerű a fentebb említett

    [kép]

    után, hogy kéznél legyen):

    [kép]

    Igény szerint egy-egy bejegyzés elhagyható, illetve az egész Smileys almenü is, hiszen billentyűkódokkal sokkal gyorsabban elérhetőek, mint a jobb-klikkes menüben keresgélve. Személyre szabást rátok bízom, amint látjátok nagyon egyszerű az ini-fájl felépítése, nem okozhat gondot senkinek.
    5. Szerkesztés után mentsük el a fájlt custom_menu.ini néven és helyezzük át a C:\Program Files\Opera8\profile\menu\ könyvtárba, így a beállításoknál meg fog jelenni (Preferences -> Advanced -> Toolbars -> Menu setup) az Opera Custom nevű opció.

    Ezzel meg is vagyunk, az Opera Custom kiválasztásával (OK gomb lenyomása után) a hozzászólásablakban jobb klikkre meg fog jelenni a PH! Codes almenü. Már ez is elég jól használható, de legjobban a billentyűzetparancsokkal lehet pörgősebbé tenni a hozzászólások szerkesztgetését, a továbbiakban ezzel fogunk foglalkozni:

    1. Készítsünk egy másolatot a C:\Program Files\Opera8\defaults\standard_
    keyboard.ini
    -ról, majd ezek után ezt szerkesszük
    2. Keressük meg az

    [kép]

    részt és az ott található

    [kép]

    sorokat módosítsuk ennek megfelelően:

    [kép]

    3. A szöveges fájl legvégén található

    [kép]

    rész alá írjuk a következő sorokat:

    [kép]

    4. Az ugyanebben a részben található

    [kép]

    sort a következőképpen módosítsuk:

    [kép]

    az egyezések elkerülése végett.
    5. Szerkesztés után mentsük el a fájlt custom_keyboard.ini néven és helyezzük át a C:\Program Files\Opera8\profile\keyboard\ könyvtárba, így a beállításoknál meg fog jelenni (Preferences -> Advanced -> Shortcuts -> Keyboard setup) az Opera Custom nevű opció.

    Szintén az Opera Custom kiválasztásával (OK gomb lenyomása után) a PH! Codes almenüben a menüpontok mellett meg fognak jelenni a billentyűzetparancsok, és ezzel együtt természetesen használhatóak is.

    Egyetlen utolsó mozzanat maradt, a Smileys almenüben a képek megjelenítése. Ehhez szükségünk lesz a megfelelően átalakított PH!-s arcocskákra, ezeket saját kezűleg elkészítettem. Illetve szükségünk lesz a skin szerkesztésére.
    1. Csomagoljuk ki a C:\Program Files\Opera8\profile\Skin\ könyvtárban található skin-fájlunkat (azt amelyiket használjuk) egy ideiglenes könyvtárba
    2. Csomagoljuk ki az ideiglenes könyvtárba az innen letölthető: Bővebben: link átalakított arcocskákat.
    3. Az ideiglenes könyvtárunkban található skin.ini fájlt szerkesszük az alábbi módon:
    Az

    [kép]

    rész alá bárhová beilleszthető:

    [kép]

    4. Mentsük el, majd csomagoljuk vissza az ideiglenes könyvtárunk megváltoztatott tartalmát és cseréljük ki az így kapott fájlt az eredeti skin-fájlunkkal.

    Ezzel meg is volnánk, viszont nem tudom hogy fog megjelenni ez a sok kód, van egy olyan érzésem, hogy kezdhetem újraszerkeszteni a hozzászólást. Mindenesetre megkönnyítem a dolgotokat, elérhetővé tettem a módosított ini-fájlokat, csak egyszerűen be kell másolgatni és a beállításokban kiválasztani. Az eredeti fájlok természetesen a legújabb Opera verzióból valók (Opera 8.01 Technical Preview 1: Bővebben: link).
    custom_menu.ini: Bővebben: link
    custom_keyboard.ini: Bővebben: link
    Cocoa.zip: Bővebben: link (skin-fájl)

    http://bashtravel.com/

Új hozzászólás Aktív témák