Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz lovi27 #5235 üzenetére

    A jogosultságokhoz még csak annyit: most pakolom helyre, tisztázom a könyvtárakat a laptopon keresztül, és néhány könyvtárnál nem hajlandó bele írni, másolni a TotalCommander. Most már tudom, mi a probléma, korábban még sokat keresgéltem: ez a Red HDD a korábbi Green adatait tartalmazza, persze azóta jöttek hozzá új könyvtárak, a Green meg még XPEnology alatt működött, csak átmásoltam mindent mc-vel, közvetlenül. Meg persze volt olyan fájl, amit GoogleDrive-on keresztül kapott, olyan, amit a laptopról, olyan, amit a NAS-ra feldugott pendrive-ról, szóval minden konstelláció előfordult.

    Innentől kezdve a könyvtárak között véletlenszerűen lesznek olyanok, amelyeknek a tulajdonosa már rég nem is létezik a sokadszorra újratelepített rendszeren, ezeknek csak UID-je (user ID-je) van, 1024, 1026 stb. Emiatt a Win-es Samba usernek ezekre a könyvtárakra nincs írási joga - KIVÉVE, ha épp úgy van beállítva a könyvtár jogosultsága, hogy 777, vagyis mindenki, aki él és mozog a földön, az beleírhat.

    És az a néhány könyvtár, amelyiknek a történelmi másolgatások/mozgatások miatt pl. 1024 vagy éppen root a tulajdonosa és normális (értsd: 755) a jogosultsága, nem lesz írható/törölhető a laptopról. Na ezt magyarázzuk el az egyszeri júzernek. Meg a megoldást :DD

    Ha valaki hasonló cipőben jár, szívesen leírom a teendőket, de ha csak én vagyok ilyen szerencsés, akkor nem bővítem az így is hosszú posztot.

Új hozzászólás Aktív témák