Új hozzászólás Aktív témák

  • Jenő

    aktív tag

    A tapasztalatok/történetek részbe akkor itt egy sztori tőlem:

    Miskolci vagyok. Szép város, jó város, de inkább ne menjen az utcára az ember egyedül, még fényes nappal se.
    Én mégis mentem, és úgy alakult, hogy hajnali fél 2-kor egyedül kellett hazasétálnom ~4km-et Miskolc belvárosán áthaladva.
    Mentem-mendegéltem, halkan hallgattam fülhallgatóval zenét. Egyszercsak hátulról hallom, hogy valaki utánamkiált, hogy "Hé, tesvír!". Hátranézek, látom, hogy egy öltönyös, hosszúhajú fiatalember közelít felém elég "laza" járással. Gondoltam, megvárom, nem volt kedvem rohangálni, fáradt voltam (erre biztos sokan azt mondják majd, hogy itt rontottam el).
    Odaért hozzám, és mondta: "Szevasz, tesvírem, nincs egy szá' cigid?" Mondom: "Helló! De, pont van egy." És odaadtam neki egy szálat.
    Mondta: "Kösz, szevasz" Mondtam: "Helló!"
    És ő átment az utca másik oldalára. Ekkor már csak az egyik fülemben volt benne a fülhallgató, hogy a beszélgetés közben értsem.. Pár másodperc múlva hallom, hogy "Hé, várj csak!" Gondoltam, hogy ennek már nem lesz jó vége, de megvártam.
    Mikor odaért, mondta: "Te, figyelj mán, merre mész?" Mondom: "Haza, már későre jár."
    Innentől párbeszéd formájában:
    -És merre laksz?
    -XY
    -Ühüm, tehát XY.
    -És hogy hí'nak?
    -ZA
    -És mondd csak, hány éves vagy?
    -18.
    -Ühüm, 18, és mész hazafelé. Figyelj mán, gyere mán erre!
    Mutatott egy utca felé, nekem nem volt kitérő, de elég elhagyatott környék ilyenkor.
    Ezen az utcán volt egy sötét kapualj, amire rámutatott:
    -Gyere mán be velem oda!
    Ekkor megálltam, kihúztam magam (na nem azért, hogy "keménykedjek", hanem, hogy erőt gyűjtsek).
    -Bocs, haver, de nem. Mondtam már, hogy megyek haza.
    -Te most kajak bele akarsz dő'ni a késembe?
    -Nem, de nem fogok odamenni.
    -Pedig kajak azt hittem, hogy le fogsz szopni.
    -Hát bocs, de nekem ez nem pálya. Figyelj, keresünk neked valakit, de ez nekem tényleg nagyon nem pálya. (kamuszöveg, akkoriban még volt egy taxiállomás a közelben, arra akartam menni, hátha ott vannak emberek..)
    Elindultunk, hát, arra amerre én mutattam neki. Ez már nekem inkább kitérő, de jobb megszabadulni tőle..
    Közben elkezdtem kérdezgetni, hogy oldjam a feszültséget:
    -És te amúgy honnan jöttél? -kérdeztem.
    -Há', Pestrő' leugrottam ide bulizni, de sz-r volt, úgyhogy eljöttem..
    -És ismersz valakit itt Miskolcon?
    -Nem, minek?
    -Nem tudom.. Bátor vagy. (Nem tudom, hogy jött elő belőlem, hogy áldozatként ilyet mondjak neki, de mind1..)
    -És amúgy a csajok nem érdekelnek?
    -De, de, csak há' nem volt egy se, oszt' érted..
    -És van nálad pénz?
    -Nincs, mié'?
    -Hát, mert tudtam volna pár jó nőt.. De fizetősek. (újabb kamuszöveg, és hát elég gáz is.. de más nem jutott eszembe)
    Közben elhaladtunk a taxiállomás előtt, de egy taxi se volt ott, meg úgy egyáltalán egy lélek se..
    Megérkeztünk a villamosmegállóhoz, a villamos érkezéséig még sok idő volt, de nem tudtam mit kezdeni, megálltam, ő is megállt. Szerencsémre jött pár részeg, így már nem voltam "egyedül". Bár ők is csak úgy elszédelegtek mellettünk, de ekkor felbátorodtam, mondtam neki:
    -Figyelj, bocs haver, de én most leválok, adtam neked cigit, megyek haza.
    Ő meg nagy meglepetésemre annyira megenyhült, hogy a következőket mondta:
    -Jó' van, tesvír, kösz, szevasz.
    -Helló.

    Végződhetett volna rosszabbul is. Nem tartom magam gyenge gyereknek, thai-boxoltam, cselgáncsoztam is (nem két hónapig), de komolyan mondom, hogy már félek kimenni az utcára, mert nem ez volt az egyetlen eset. (a többinél mondjuk nem egyedül jöttek oda hozzám, de szerencsére eddig megúsztam.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák