Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rolly

    veterán

    válasz Yoshida #7839 üzenetére

    Daikin FTXP20-as klímáink vannak (3 db) és fűtésre is használjuk őket... A Domoticzban van alaból "Daikin Airconditioning with LAN (HTTP) interface" azzal sikerült működésre bírni...
    - ip
    - és port (80-as nálunk) kell neki

    Az ipt nem volt egyszerű kitalálnom, mert az ASUS router nem mutat minden eszközt a hálózatról (kb 30-40 ip van) ezért írtam egy fort ami végig pingelte az alhálózat összes ipjét... Ezután - mivel volt aktív kommunikáció az eszközök megjelentek a routeren
    script:
    FOR /L %i IN (1,1,254) DO ping -n 1 192.168.1.%i

    Majd kiszűrtem, hogy mely eszközök amikről tudok melyekről nem... s végig próbálgattam...
    Annyi segítség, hogy a Daikin 80-as porton ugye válaszol így mikor egy klímát megtaláltam akkor már könnyű volt a többit is megtalálnom mert csak ugyanazt a http választ kaptam vissza...

    Ami gond, hogy a ventillátor fokozatokat nem tudom még állítani... szerintem kell majd virtuális szenzorokkal szórakozni... de mivel a venti nálam automatán van így max a ki-be és hőfok állítás ami izgalmas lehet egyelőre... (Jelenleg van kb 1700 kWh plusz áramunk - napelem miatt - így egyelőre még a fogyasztást se kell optimalizálnom...)

Új hozzászólás Aktív témák