Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlacKSouL

    addikt

    válasz erdey_a #60395 üzenetére

    Túlolaszról jut eszembe. Egyszer ettünk Velencében pizzaszeletet, hát olyan közepesnek mondtam, de mivel az volt első olaasz pizzám, hát ráfogtam hogy dejó. Ugyanezen út alkalmával másnap este már egy igazi olasz pizzeríában ettünk, a családias kis vendéglőben mindenki dolgozott a családból. Volt az étlapon asszem egyfeltétes, meg a kétfeltétes. Nem úgy ugye, ahogy a magyar megszokta, hogy a legkevesebb a 4 feltétes, de az a jó, ha legalább 8-10, és legyen rajta bab meg kukorica, meg sonka meg szalámi meg kolbász meg tarja meg tojás, meg hal, meg csirke meg ananász meg minden. Persze addig én is sokszor ettem itthon olyat, és ahhoz szoktam hozzá, de hát olaszországban már csak megkóstolja az ember ha 1-2 feltétes is. Pont olyan volt, ahogy írod, vékony, kemény a tészta, ugyanakkor kiváló ízű a sonka pl. Szóval ott nem ezt a gépi gyártott sonkát tették rá. Hangulatos volt. Meg talán némi minimálisan tradicionális. Hogy amikor régesrég ilesmit ettek, valahogy ilyen volt az "ünnepi" pizza.
    No aztán évekkel később ismét visszajutottam az esőáztatta Velencébe, és a canálék közt valahol ettünk olyan 10 eurós pizzát, amilyen itthon kb szeletben árulnak valamelyik aluljáróban. Igazából a pincér is fura volt, lehet hogy a hely volt rossz választás. Midnenesetre nem jött be.
    Ugyanakkor Horvátországban mindig olyan pizzát ettünk, ami ugyan nem az a hagyományos itáliánó, hanem valahogy az olasz meg a magyar közt van félúton. Hogy van tészta is alatta, nem csak a tányér meg rajta valami feltét, de azért nem 3 centi vastag, meg normális feltét is volt rajta, de nem 3 centi vastagon. Összességében ha nem a kifejezett hagyománykövetés volt a célunk, az utóbbival mindig elégedettebbek voltunk, mint amiket rajtam kívül mások is kóstoltak a saját hazájában.
    Meg amúgyis ízlések és pofonok. Van aki a magyarost szereti, van aki a hagyományost. Én néha az otthoni tepsiset is megeszem 3 centi feltéttel, meg a másfélét is.

    Aláírás (nem kötelező megadni)

  • NoLF

    addikt

    válasz erdey_a #60395 üzenetére

    hja, akkor te nem pizzát keresel hanem amit itthon megszoktál, az meg kerek sült tészta tonnányi mütyürrel.

    a pizzának az a lényege, hogy jó legyen a tészta, kevés feltéttel is rettentő ízletes legyen (mert harmonizál az alig fűszerezett paradicsomszósszal, amivel halványan megkenik a reptetett vékony tésztát), s megsüljön a kemencében 3 perc alatt.

    a kenyér vastagságú, szétélesztőzött, ipari kolbásszal megrakott témát csak mifelénk csúfolják pizzának, igazából kenyérlángos, s mint olyan, vastag, és sokáig sül.

    persze lehet azt is szeretni, sőt, én is enném, ha tehetném. de az nem olasz pizza, s jó eséllyel olyat nem találsz egy olasz étteremben, ellenben rendelősnél több esélyed van rá (ha nem olaszban vagy)

    The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

Új hozzászólás Aktív témák