Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • EQMontoya

    veterán

    válasz parandroid #46094 üzenetére

    Hát ha ott akartok letelepedni, akkor szerintem érdemesebb venni. Ha csak mondjuk 10 évre maradnátok, akkor nem feltétlen.

    tildy: BP-n 20 milláért semmilyen ház nincs.

    [ Szerkesztve ]

    Same rules apply!

  • fokukac

    nagyúr

    válasz parandroid #46094 üzenetére

    "Ezektől a dolgoktól fázom mindig, és ezeket akarom elkerülni a minél hosszabb garanciaidővel, meg a minél kevesebb, és lehetőleg minél inkább saját magam által ellenőrzött futással."

    szvsz amit nyersz a garanciával, azt úgyis kifizeted a kötelező szervízek díjában, ahol szerintem szintén röpködnek a százezrek, évek alatt egészen biztosan.

    Lakást venni pedig akkor éri meg, ha hosszú távon tervezel - és rengeteg egyéb dologtól függ, pl. munka, felnőnek a gyerekek, stb., a lényeg, hogy változó élethelyzetekhez jobb a bérlés.

    Nézd inkább úgy a lakást, mint egy befektetési terméket. Ha van Y összeged a bankban, hoz 1%-ot, de ha van egy X értékű lakásod, az azért egy 5-8%-ot is kaphatsz, azaz ez a hozamod a tőkéden. Ha ezt összeveted ezen tőke megszerzésének és fenntartásának költségeivel (finanszírozás, felúíjtási stb.), akkor kijön, hogy megéri-e.

    És a másik faktor az, hogy vajon várható-e, hogy nőnek a lakásárak - ha egy lakásboom-on vagyunk túl, akkor ez nem valószínű, ezek a dolgok hosszú ciklusokban működnek. Nem ismerem a német lakásárak alakulását, de valahol mintha azt olvastam volna, hogy elég jelentősen nőttek az árak az elmúlt 5 évben - viszont pozitív, hogy áramlanak az emberek az országba, tehát lesz igény lakásra, illetve nyomja a pénzt az EKB, ami keresi az útját, tehát valószínűleg egyelőre minden adott a növekedéshez.

    Tinédzser lányokkal én amondó lennék, hogy vegyetek egy kisebb lakást, amit kiadtok, Ti pedig lakjatok ott ahol jól eléfértek, béreljeket lakást - A ti élethelyzetetek pedig úgyis változni fog 5-10 éven belül, a lányok kirepülnek, elmennek egyetemre, másik városba, összökeltöznek valakivel, szóval akkor már mások lesznek az igényeitek, mint most.

    Így rugalmasabban tudtok alkalmazkodni az igényekhez, élethelyzetekhez, és fialtatjátok a tőkét is valamelyest. Nem tudom, remélem, sikerült érthetően kifejtenem itt 2 perc alatt, és rávilágítanom a dolognak egy másik aspektusára.

    [ Szerkesztve ]

    Pleased to meet you - hope you guess my name

Új hozzászólás Aktív témák