Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs.Orsolya

    aktív tag

    válasz philoxenia #35595 üzenetére

    Tudom, hogy humor volt. Azért mertem írni hozzá némi kis ismeretelméleti hátteret ;)

    A könyvet nem olvastam. Az egyéni véleményem a dologról csak annyi, hogy az elme női és férfi oldalról egyfajta tanulás eredménye. Kulturális és környezeti hatások függvénye, hogy az agyműködésedből mi az, amit tudatosítasz, és mi az, ami a tudati felszín alatt marad. Ennek köszönhetően mindkét nemű lények hatékonyan meg tudnák tanulni az összes mentális funkciót. Sajnos, amit megtanulunk használni, azt sem tökéletesen csináljuk. Egy civilizált lény roppan korlátolt ezen a téren, mert korlátozottan tanítják, és egy csomó tiltás miatt gátlások alá kerülnek olyan képességei, amelyek csodálatosak. gyerekeknél még felfedezhetők ezek. Aztán lenevelik őket róla.

    Pl. ha a férfiaknak nem lenne tiltva az érzelem, az érzelmesség, az érzékiség, akkor hatékonyabban használnák az intuíciót is. vannak olyan balkezes férfiak, akik hihetetlenül intuitívak, és érzéki lények. Sajnos, nehezen tudják a társadalomtól megkapni az ehhez szükséges kezelési módokat, tanításokat, hogy hatékonyan, használják ezt, és közben a férfiasságuk se csorbuljon. Ismerek jópár ilyen srácot. Ha férfi lennék, többet tudnék segíteni nekik. Így csak a rögös útjukon való küszködésben tudom támogatni őket. Emiatt egyébként szerintem egy mai világban egy férfinak sokkal nehezebb. A nők hamarabb kitörnek az elnyomás alól, ha ilyen téren túl nagy teher nehezedik rájuk. persze, aztán idióta férfi-imitátor válik belőlük, d elegalább megtapasztalnak ellenkező oldali élményeket is. Később így jó esélyük van arra, hogy egyensúlyt találjanak. férfiak esetén ez megrekesztheti a fejlődést. Szóval, szerintem ezért nehezebb egy férfinak. De ez magánvélemény.

    Holló: Jajj, de Te ritkaság vagy. Ami utánozhatatlan! Szóval, én középszerűen tollas hátú lennék, így jobb nekem, ha inkább szőrös. :DDD (Anyám, ennyi hülyeséget is rég beszéltem össze! :D A ritkaságodra vonatkozó rész mellesleg nem hülyeség. )

    [ Szerkesztve ]

    "Aki a meséket megtalálja, az élet forrásából iszik."

Új hozzászólás Aktív témák