Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz poffsoft #25046 üzenetére

    az a baj, hogy ribizlidzsemem nincs sajna :( , főleg ilyen spéci mint neked :U
    #25050: Lesz mit bepótolni ;]

    [ Szerkesztve ]

  • Bubu79

    addikt

    válasz poffsoft #25046 üzenetére

    Akkor hogy eláruljam - aznap, amikor megvettem a verdát Debreceben, 100-asból nyomtam tele az első kútnál, mert szomjas volt a lelkem, meg amúgy is - simogatta a lelkemet a gondolat, hogy megvan, hát miért ne kényeztessem :) De nem az volt az első, hogy megtudjam mit bír az extra naftával a gép :)

    Az élményről annyit, hogy az első 100km-en eszméletlenül be voltam tojva, merthogy ismeretlen verda, ismeretlen környék, meg amúgyis - én? Saját autóban? Hihetetlen...

    A második százasnál már valamelyest ellazultam, de mérhetetlenül hálás voltam a kollégának, aki felvitt a gépért, hogy előttem mutatta a tempót és mintegy felvezetett
    ( meg is tréfált a hátsókerékhajtás már az első úton - előtte csak elsőkerekest vezettem )


    A harmadik százasnál ( megálltunk kajálni, mert reggel óta úton voltunk ) már éreztem, hogy kár volt megtörni a lendületet - újra elfogott a valami távoli baljós érzés - de aztán hazaértünk simán :)

    Azóta bennünk van cirka 11000km közösen, oldódott a feszültség és jóban lettünk, de nem merném azt állítani, hogy kiismertem a kicskét, azt pedig végképp nem, hogy tudok vezetni - mert az kicsit odébb kezdődik annál, hogy tudok közlekedni az autóval :)

    Egyébként ha jól tudom, az ecu az alacsonyabb oktánszámot veszi észre magától, a kopogás-szenzorokon keresztül és állít a gyújtáson ha szükséges - ha nagyobb oktánszámút tankolsz bele, akkor a kommersz elektronika marad az alap beállításon és nem finomítja a gyújtást hozzá...

    A süti recept jól hangzik - mi egyszerűbb baracklekvárral szoktuk tolni :)

    Üdv az újonnan érkezőknek :)

    [ Szerkesztve ]

    "In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

Új hozzászólás Aktív témák