Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    Sziasztok!
    Tud valaki esetleg a sorozatban szereplő "Angel Blade"-ről bármi tervrajzot, robbantott ábrát, hiteles adatokkal?
    Köszönöm!

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #552 üzenetére

    Azért köszi. Sajnos én is erre jutottam, kb áttúrtam a netet oda vissza 2szer, de semmi konkrétum.
    Mind1, valahogy csak kiderítem :D

    Amúgy az új rész nekem nagyon tetszett. Az elejétől követem a sorozatot, amióta vetítik, de eddig nem nagyon emlékszem ilyen fordulatra, amit most láttam. Csodálom, hogy a Vatikán eddig még nem lépett valami hasonlót, mind amilyet a Da-Vinci kód idején :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #556 üzenetére

    Ja, csak úgy relikviának, gondoltam jól néz ki a polcon :)
    (de a LARP se lenne rossz gondolat :D )

    Az se volt rossz rész

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz leslieke #564 üzenetére

    Hát gyorsan átolvasva elég furának tűnik.
    Remélem nem olyan csavarral készülnek, hogy a főszereplők között bemutatott szörnyeket megpróbálják jó színben feltüntetni...
    Ez a mézes mázas ki kit szeret, meg Romeo és Julia helyzet már most furának tűnik.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz leslieke #567 üzenetére

    Szuper :D :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #586 üzenetére

    Az MTV Jersey Shore című valóságshow-jában szerepelt, onnan lépett elő celebbé.

    @LOTR
    Égimeszelő? 142 cm.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #605 üzenetére

    Soha nem is mondták, hogy ugyanaz lenne.
    Egy részben még az emberi testének a csontjait is elkezdték keresni.
    Meg a sorozatban a kárhozott lélekből lesz démon, de annak a földön kell egy test, amit megszállhat.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #616 üzenetére

    Csak megszállás ellen van tetkója, de mivel meghalt már nem védi.
    Meg Crovley mondja, hogy nem azért lett démon, mert csak szimplán meghalt. Ilyenkor kellene "démonizálni" a lelkét a pokolba, de a pecsét valamilyen szinten felgyorsítja ezt a folyamatot, nem engedi el.
    Szerintem a halála után a pecsét miatt lett egyből démon.
    Meg amikor élt, akkor is bekattant néha a pecsét miatt, úgyhogy lehet hogy amolyan turbó hatással van rá.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #620 üzenetére

    De az is csak időleges lenne. Az eddig tudottak alapján ha még a pokolban lenne, akkor max démoni egyezséggel vagy nagy adag angyali közreműködéssel lehetne életre kelteni megint, de mivel démon lett az emberi vér csak addig tartana mint crowley-nál, amíg lövi magát.
    Vagy max az egyetemesek módszere, amivel megtisztítanak egy démont, de akkor még mindig ott van az, hogy attól még a lelke a pokolban kéne lennie, mert csak a démoni létet szüntették meg, de még ugyanúgy halott.
    Ezzel az évadzáróval eléggé feladták a leckét. A sorozatbeli szabályok alapján nem lesz egyszerű megoldani, de én kíváncsian várom, hogy mit találnak ki.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #622 üzenetére

    Dehogy éledne, crowley se éledt, attól csak visszajönnek az emberi érzései, és nem lesz érzelemmentes gonosz démon. Ha a sorrendet nézzük, akkor az egyetemes módszerrel meggyógyítani a lelkét, és utána visszahozni valahogy az élők közé alkuval, vagy angyalokkal.
    A kapukat meg ha bezárnák, akkor nem lenne értelme a sorozatoknak.
    Megmondom őszintén én még azt is megnézném, ahogy a spin-off részben bemutatott város teljes lény állományát kiirtanák úgy oda vissza.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #624 üzenetére

    Ezt mondtam én is.
    Attól hogy csak emberi vérrel lövi magát, csak ideiglenes, mint Crowleynál.
    Én is arra gondoltam, hogy ahogy az egyetemesek (a pap) módszerével megtisztítani, de attól még halott lesz, szóval a lelkét valahogy ki kell szedni a pokolból.
    Erre mondtam, hogy ha az eddig lefektetett szabályokat nézzük, akkor eléggé magasra tették a mércét, mert nem lehet 3 rész alatt megoldani, de mondjuk azt se akarom, hogy olyan legyen mind a 6. évadban Sam, mert az meg egy idő után nagyon idegesítő volt, hogy semmit nem alszik, csak megy.
    Ezért várom kíváncsian, hogy mit találnak ki/hogy oldják meg, de én sok reményeket fűzök hozzá.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #626 üzenetére

    Akkor meg kéne nézned az egész sorozatot újra, vagy legalább az utolsó 2 évadot.
    Folyamat: Dean az utolsó rész végén elég rendesen megsebesül, utána fizikailag meghal, és az elmúlt események hatására kétlem, hogy a lelke egyáltalán 1% eséllyel is a menybe jusson, tehát marad a pokol. A pecsét viszont nem engedte teljesen meghalni, hanem a halott testéből a lelkét kapásból démonná változtatta, mint Kain-nál, és a saját testébe tért vissza, de ettől még démon. Na mármost ha sikerül valahogy undemonizálni a lelkét vagy kiiktatni a pecsét hatalmát, akkor alakulhatna vissza emberi lélekké, de az már a pokolba kellene jusson, mivel ha nem démon, akkor nem tud emberi testet megszállni, vagyis irány odale, és onnan kéne kiszabadítani.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #626 üzenetére

    Amúgy sejtem, hogy te hogy érted a lélek/démon dolgot.
    Én úgy fogalmaztam, hogy a lélek az ami halál után vagy fel vagy le megy, és ha lent van akkor lehet kínzással démont csinálni belőle, de akkor már nem emberi lélek lesz, hanem szimplán démon. Csak démon tud följönni a földre és megszállni embereket, de onnantól már nem az eredeti illető lelke, hanem szimplán démoni "létforma".
    Talán még az elején Ruby vagy Meg mondja, hogy halványan emlékszik arra amikor ember volt, de csak foszlányokban, és az érzelmekre se nagyon.

    Más:
    Crowley ma 50 éves. Én nem néztem ki ennyinek.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #629 üzenetére

    1. mutatják Dean-t, hogy fekszik az ágyon holtan
    2. ha meghal a lelke lemegy (és mivel meghalt...)
    3. mondja Crowley, hogy Káin ugyanígy lett az aki öngyilkos lett, de a pecsét változtatta át.
    4. nem azt mondtam, hogy Dean lelkét demonizálták, hanem, hogy ez a normál folyamat, mint ahogy Crowley-val is történ, de Dean-nél ugyan az a helyzet, mint Káin-nél, halál után a lelke egyből démon lett.
    5. Sam-nak akkor voltak démon szemei, amikor Ruby megszállta, illeve amikor démon vért ivott, de neki azért mert születése előtt már el volt rendelve, hogy ő Lucifer eszköze, illetve onnantól, hogy a sárga szemű megitatta démon vérrel, már elkezdett kialakulni a képessége, szóval Sam inkább kivétel, mintsem általános példa
    6. a pokolból akkor kéne visszahozni, ha a démoni énjét visszaalakítanák emberre, de akkor már nem démoni entitás, hanem emberi lélek, tehát a pokolban van, és a teste halott, szóval vissza kell hozni
    7. ha meg sem halt volna, akkor meg nem lennének démoni szemek, mivel jó pár részen rajta volt a pecsét, míg élt, és nem lett démon. Nem a pecsét teszi démonná, hanem hogy közben meghalt és a pecsét nem engedi, hogy csak szimplán halott legyen, hanem átalakítja egyből démonná, de attól még az emberi énje halott.

    De mint mondtam korábban, feladták rendesen a leckét maguknak a készítők, szóval kíváncsian várom, hogy mi lesz a megoldás, és hogy annak mi lesz a magyarázata.

    Ősszel kiderül ;)

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #631 üzenetére

    Azt értem, de erre mondta, hogy az eddig bemutatott szabályok alapján azért gondolom, hogy ha egy démon entitást "kigyógyítanak" akkor már nem démon, ergó nem tud testeket megszállni, vagyis nem mehet vissza a saját testébe csak úgy, hanem vagy fel vagy le. És ha ott van fent vagy lent, na ahhoz kell alku vagy angyali segítség, hogy visszakerüljön a szimpla lelke a saját testébe, mint ahogy Dean-t is kiszedték a pokolból.
    Az nem gyógyult meg végleg, mert arról csak egy feljegyzés maradt, hogy ez a folyamat meg ilyenek, de a papot aki csinálta kinyírta a csaj társa akit akkor már megszállt Abaddon. És Sam-ék is úgy találták, hogy nem biztos, aztán elkezdték Crowley-on, hogy mi lesz az eredmény és úgy tűnt hogy kezdenek visszajönni az emberi érzelmek, de utána meg átcsapott vérnarkósnak.
    Ott szerintem meg pont, hogy a démon beszélt még, mert ha már nem volt démon, akkor sima lélekként nem létezhet csak gy szabadon az emberi világban.
    De gondolj bele logikusan, pl. az apjuk is akkor tudott átjönni hozzájuk amikor kinyitották a kaput. Lélek nem lehet a földön csak úgy, mert vagy démon, vagy szellem, de az meg megint más.
    Én csak az eddigi szabályokra alapozom mindezt, de akkor meg ha nem így van, az eddigi történetek vesztik értelmüket.
    Csak nehogy az legyen a magyarázat, hogy a pecsét miatt Dean kivétel, mert ugye Káin is démon volt, amikor átadta a pecsétet, de utána is az maradt, viszont akkor vagy démonűzés kell, hogy visszajusson a pokolba, vagy a kés/colt, hogy végleg likvidálják, de ha pl őt is meggyógyítanák, szerintem szimplán összeesne a teste, és a lelke (ami már nem démoni létforma) egyenesen lemenne.

    Na akkor majd októberben visszatérünk rá, aztán jól kielemezzük :)

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #684 üzenetére

    Igen, tipikusan az a sorozat, hogy ha van egy gyengébb rész akkor könnyű ráfogni, hogy bezzeg pl az 5. évad milyen jó volt, vagy másik, de amíg jön hetente az új adag, én is odatapadok a monitor elé, és nézem :)

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #745 üzenetére

    Jó kérdés. Kicsit megint olyan, mintha akarva vagy akaratlanul felrúgnák a saját szabályrendszerüket.
    Az oké hogy Cass igent mondott, de mivel ő is csak "megszállta" azt a testet, kicsit fura, hogy át tudta venni Lu a kormányt.

    Szerintem csak simán visszapattant valahova odaföntre, aztán megint kell keresnie egy testet.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #747 üzenetére

    Tudom, hogy meghalt, láttam. Pont ez a bibi, hogy ennyi erővel belebújhatnának angyalok és démonok egyaránt random hullákba.
    Mondjuk attól, hogy meghalt Jimmy, még nem "örökölte" meg a testét Cass, tehát elvileg nem dönthet.
    Az meg pláne érdekes, hogy Lu mint a legdémonibb démon mindenkitől megkérdezné, hogy megszállhatja-e. Ha jól emlékszem ez csak Sam-nél volt ilyen (meg Dean-nél az angyalok), hogy bele kell egyezniük. Más embereket simán meg tudna szállni úgy, mint egy sima démon.
    Lehet, hogy csak a drámai hatás miatt tették be, hogy Cass igent mond, mert kb tök fölösleges.
    De majd úgyis megoldják az írók egy tollvonással, hogy mi történt, ahogy eddig is megszokhattuk. Mindenesetre nekem kicsit megint fura, hogy ha van egy szabály ami évadokon keresztül működik, azt miért kell utána áthúzni.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz S-eye #759 üzenetére

    Konkrétan mutatják, ahogy Lu leszúrja a pengével, majd totálban a testét, és az égett szárny nyomát.
    Igaz, csinált már olyat, hogy elbújt itt-ott.

    Egy kis spoiler: Itt a status-nál.

    @(#760) Gyuri27 :
    Azok is istenek voltak más vallásokból, csak a kereszténység kiszorította őket, és csökkentek a híveik száma, így az erejük is.
    A trükkös (Loki) szerep csak egy álca volt, amikor lelépett a tesók harcából.

    (#758) Gyuri27:
    A próféta Chuck meg inkább Isten manifesztációja volt, legalább is, ahogy vége van a résznek, és kész az írással, hátradől, és ott úgy Írják.
    Amúgy ez is jó kérdés, hogy ha tényleg visszatér az évad vége felé, akkor mint Chuck (egy teremtett személyiség?) vagy mint Isten álruhában :)

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #764 üzenetére

    A sorozat úgy referál rájuk, hogy pogány istenek. Itt elég jól leírják őket. Azt most ne keverjük, hogy az istenek és a keresztény Isten hogy illeszkedik be ebbe a világba.
    Pont az egyik ilyen pogány mondja a másiknak, hogy milyen vicces, hogy az ő hitük szerint egy teknős hordozza a világot a hátán.
    Inkább úgy van, hogy mivel a sorozat egy keresztény nézőpontból mutatja a dolgokat, ezért van, hogy Isten teremtette a világot. De pl. ha görög nézőpontból lenne, akkor meg Isten lenne aki át akarná venni a hatalmat Zeusztól (ott ő teremtette volna a világot).
    A félisten egy isten és egy ember gyermeke.
    Aztán lehet, hogy a tizensokadik évadban meg elkezdik pedzegetni, hogy Amara is meg Isten is csak szuperfejlett lények és "találták" ezt a világot, és a saját játszóterüknek akarták használni :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #764 üzenetére

    Ha istenek lettek volna ők teremtik a világot. Nekem ott kezdődik az isten. Az erejük csökkenése ok.
    Én csak azt mondom, ami a sorozatban van. Ott úgy mutatták be, hogy pogány istenek, nálam ezt annyit tesz, hogy ők pogány istenek.
    Amúgy meg halhatatlan természetfeletti lények. A világ teremtése és a keresztény vallás megjelenése között jöttek ezek "uralni" a világot. Az más kérdés, hogy nem tudnak teremteni, és szeretik az ember húst :D

    Gabriel mikor a földre került már trükkös volt. Lelépett, menekült Lokinak álcázva magát.

    Lelépet a mennyekből, mert nem akart/tudott dönteni, hogy melyik testvér oldalára álljon. Szerzett egy testet, és utána kezdett úgy viselkedni, mint a trükkös. Aztán később kiderül, amikor nevesítik, hogy ő Loki, egy pogány isten. A 2 titulus ugyan az, csak a trükköst azért kapja, amit csinál, a Loki meg a "tanuvédelmi" álca neve.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #831 üzenetére

    A spoiler tag már nem működik?

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #833 üzenetére

    Azért olvasom, mert érdekel az eszmecsere, de ez nem azt jelenti, hogy mindent kiírunk spileresen.
    Reggel negyed 8-kor simán elég, hogy jó volt / nem volt jó, és ha mégsem, akkor mehet spoileresen, csak a megfelelő módon. Nyílván okkal szólnak más topicban is, hogy használják, hiszen erre van. :U

    @ Gretel:
    Attól, hogy valaki kiírja a részt, még lehet spoilermentesen is írni róla. Engem konkrétan nem zavar, mert reggel láttam, de ha van egy ilyen funkció, és teszem azt 10 topicban szólnak, hogy lehet nyugodtan (ajánlottan) használni, akkor a 11-dikben még ugyanúgy lehet ;)

    Amúgy a részről: sztem egy erős közepes. Nekem túl megoldott volt minden. Kezd kikopni a darkos hangulat. Sajna ez az évad átvitte olyan giga-mega szintre a sorozatot, hogy ezt űberelni érdekes lesz. Kb eddig mindent megakadályoztak és mindenkit lenyomtak, akik eddig olyan "hű de ilyennel még nem találkoztunk" voltak. A teremtés előtti dolgokról is többet vártam, hogy mennyire merik majd bevállalni a készítők, de arról is csak csöpögtetett infók voltak. Ezek után meg a legnagyobb gond egy "lecseszés" lesz?
    No mind1, majd ősszel kiderül, az biztos, hogy azt is fogom nézni, de valahogy többet vártam volna ettől a lezárástól.

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #836 üzenetére

    Egy szóval nem mondtam, hogy neveld át magad. Ha tudod, hogy van olyan funkció, és használod is máshol, akkor itt is lehet nyugodtan. Bár, ha senkit nem zavar,a kkor vedd úgy, hogy nem szóltam ;)

    Amúgy arra nem is gondoltál, hogy szimplán megkérdeztem, hogy van-e még ilyen funkció? Kapásból a rosszat kell feltételezni :))

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #839 üzenetére

    Ez az, hogy amin eddig keresztül mentek, ahhoz képest már nem lehet nagyobbat kitalálni.
    Eddig minden évad végén próbáltak valamit fokozni, rátenni egy lapáttal, de a mostanit már hova fokozni?
    Anyuhoz: fura lesz, hogy ő semmit nem öregedett, de közben a fiúk meg felnőttek. Ennyi erővel kihozhatta volna még aput is, bár lehet őt jobban lefoglalják a zombik :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #841 üzenetére

    Ezt mondom én is, hogy ezt már nem lehet hova fokozni.
    Pont, hogy amit már eddig megéltek (kezdve a harmadosztályú szellemektől meg a démonűzéstől, erősebb démonok, Luci, apokalipszis, lovasok, Halál, Isten), az főlé már nem ehet kitalálni úgymond nagyobb misztikus sztorit. Úgy értem Isten jelenlétével, és közreműködésével nagyjából elérték a maximumot. Ezért is lehet, hogy inkább visszanyúlnak a földhöz ragadtabb sztorikhoz az új csaj felvezetésével, csak az meg megint olyan, hogy már lenyomtak mindenkit, aki egy kicsit is misztikus lény, ehhez képest egy emberi banda kb egy csettintés lenne :D Nyilván azok is tudnak egy két trükköt, de összességében a srácoknak egy picit több tapasztalatuk és sikerük van a lényekkel.
    Anyu nem öregedésével nincs baj, azt értem, meg logikus. Úgy értem, hogy az egész sorozatban folyamatosan felmerül, hogy Sam-nek csak az a képe van az anyjáról, de konkrét emléke nincs, most meg a visszatérése és az ismerkedés biztos kivesz 1-2-3 részt az évadból. Sam majd nem tudja mit mondjon el meg hogyan. Bár inkább ez legyen az érzelmi szál, mint valami rinya. Az mondjuk érdekel, hogy amikor szellem volt anyu és akkor találkoztak, arra emlékszik-e pl. De végre nem kell attól tartani, hogy a tesók megint durciznak egymásra, azt már párszor ellőtték, és már nem hiányozna.
    Epic rész: Crowley + Billie flört, majd Crowley feje :D
    Na majd ősszel kiderül, biztos nézni fogom. Meg a sorozat lezárása érdekel nagyon.

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #843 üzenetére

    Tétemelésre: igen, egy az egyben így gondolom én is. Már amikor megemlítették az előző évadban, hogy Sötétség, meg milyen nehéz volt bezárni, ott már érződött nálam nagyon a giga-mega csomagolás.
    Kicsit olyan, mint M.A.G.U.S. regényekben a Tier nan Gorduin.
    Valahogy az első évadok sokkal jobbak voltak ilyen szempontból. A hangulat misztikusabb volt, még egy sima démonűzés is komoly munka volt. Szépen adagolták folyamatosan a lényeket, pörgős átvezetésekkel, olykor vért izzadva szereztek meg egy-egy eszközt vagy hozzávalót a fő gonosz ellen.
    Anyu vadászos kiakadásától nem tartok, vagy ha lesz, az még a belefér kategória, mert hiába nem akarta, azért gondolhatta, hogy az alkunak lesznek következmények. Főleg, hogy tisztában volt a hátralévő éveivel kapcsolatban. Inkább attól tartok, hogy Sam és anyu több részen keresztül fognak szenvedni, hogy "de jó hogy itt vagy, csak nem tudom, hogy közeledjek érzelmileg" maszlagon, mint ahogy eddig mindig bevágták a másikra a durcit, ha megmentették egymást, de a végén mindig kiderül, hogy bármit megtennének egymásért. Sajna a dráma meg a szenvedés kell, mert nem lehet mind a 23 rész pörgős, csak ne húzzák el sokáig.
    Dean feje semmi volt, Crowley fejéhez, amikor visszanéz rájuk. Az a tipikus "mint ha ti nem lettetek volna ilyen helyzetben" (Sam+Ruby; Cas+April). :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz lnk #848 üzenetére

    Ez jó kérdés, én se értettem teljesen. Other side, mint jelző nem nagyon volt eddi (talán még soha).
    Eve a purgatóriumból lett kiszabadítva a szűz kiscsajjal, akinek a testét használta.
    A kaszások meg angyalok, csak a Halált szolgálják (szolgálták), most gondolom Billie lett a góré.
    Szerintem mivel angyalok, nekik is annyi lett volna.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz lnk #854 üzenetére

    Azzal segített, hogy feltöltötte a kristályt. Igen, simán elenyésznek az angyalok.
    Metatront simán megölte és elenyészett.

    @#852 Gretel:
    Csak azt feszegették, hogy ha nincs mérleg akkor az ugyan olyan, mintha mindketten élnek.
    Amúgy Amara mikor mondja, hogy ő is meghalna? (csak kérdezem, no offense)

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #858 üzenetére

    Hmm, lehet, majd lehet megnézem még egyszer. De akkor tényleg baki, hogy Isten helyeselt, hogy oké a terv, erre Aamra jobban tudta.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #860 üzenetére

    Na körbenéztem neten itt-ott, és arra jutottam, hogy nem baki. 2 dolog van említve: a) a sötétséget meg lehet ölni lelkekből bombával, napos szupernovás fénnyle. b) ha Isten megha, akkor Amarának is szevasz.
    A 2 dolog nem zárja ki egymást. Ha nagyon csavarjuk, akkor simán kihozható, hogy azért, mert a mérleg, de mi van akkor, ha pl egyszerre van elvéve a mérleg 2 oldaláról a súly? Tehát ha pl egyszerre hal meg Isten és robban a bomba, akkor simán lehet úgy venni, hogy nem történi semmi, csak nekik van kampec.

    Kettőjük viszonya más. Mihez képest, vagy ez most mit takar?
    Amara mellett Isten átlagos. (Úgy érted, hogy megeggyezőek?) Ez tiszta, mivel ugyanaz a "faj".
    De ezt Amara ki is fejtette néhány részben. Mármint hogy azonos súlycsoport?
    [Sry a sok kérdés miatt, nem kötekedés, csak érdekel, hogy mi alapján látod így]

    Tekintve, hogy sokáig be volt zárva, nem hinném, hogy többet tud. Szerintem max csak érezte, hogy gyengül a bratyó. De mint ahogy fentebb írtam, és úgy látom, abba meg belefér mind a két állítás, nem zárják ki egymást.

    Szerk.:
    Azt aláírom, hogy voltak/vannak dolgok, amik a teremtés előtt is ott voltak, meg ezek. De ezt pont Isten dobta be, sztem ő a jobban informál úgy általánosságban.

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #863 üzenetére

    Igen, Sam és Cas meg is magyarázza, hogy ha elveszed mindkettőt, akkor mindkét oldal üres, de akkor is ott az egyensúly ( 12:21 :D )

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #865 üzenetére

    Na most vegyük el egyszerre a a fényt is és a sötétséget is. Mi marad?
    A #864-ben írtam, hogy én is a részből vettem ki. Ott van időre, amikor van az a párbeszéd. Konkrétan Cas vágja rá, hogy jogos, attól még marad az egyensúly, csak nem lesz semmi a 2 oldalon.

    Szummázva értem, amit mondasz, és egyet is értek vele, főleg a tükörképessel. A végén a 2 füstszerűség ahogy egymás körül gomolyog, tiszta jin-jang.

    Szerk: egy mérleg attól, hogy nincs rajta súly még mutathat "0"-át, tehát a 2 oldalon lévő semmi egyensúlyban van (semmi a semmivel)

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #867 üzenetére

    Igen tévedtek, de most egy kész tényt (ami a részben volt) nem akarsz elfogadni.

    Mandatory Existence - God's existence is one of two that provides balance to reality, the other being The Darkness. As Chuck put it, "Light needs Dark", and "Dark needs Light". If he is killed, reality itself will end. It was said that if both God and Amara were to die, a new balance would be established.

    Ha azt vesszük, hogy a semmi nem egyenlő a semmivel, akkor itt a válasz és a hangsúly a új-on van. A világ megy tovább az új egyensúllyal, csak a maradék 2 legöregebb valamiknek is pápá.

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #867 üzenetére

    (lejárt a szerkesztés, mire észrevettem, hogy szerkesztetted :D )

    Ha egy mérleg 2 oldalán nincs semmi, mondjuk amikor nincs használatban, akkor annak szerinted nincs értelme? Pont azt mutatja, hogy egyik oldalon sincs semmi (átvitten világot építő/romboló szupererő), de attól még a mérleg az mérleg. A részben meg inkább az egyensúlyra értik, hogy se itt se ott nincs erő.

    A mérleg alatti résznek nem értem mi koze van egy egyensúlyhoz. Azok csak korábbi cselekedetek, vagy tulajdonságok, amiket írtál. De az egyensúly a létezésükre irányul. Mindkettőnek kell lennie, de ha mindkettőnek kanyec, akkor új egyensúly van, de az attól még az.
    Amara féltékeny volt, ennyi. Ezt mondja is, hogy amiatt pusztított mindig. A teremtésben nem is kicsi volt az az ego, azt Metatronnal megbeszélik.

    Szerk.: #870:

    Valamint ha Isten meghal elpusztult volna a teremtés is. Ezt pedig Amara mondta. ez nekem most abszolút nincs meg, hogy hol mondta, de biztos.
    Szerintem meg csak simán arra utalt az új egyensúly, hogy vagy jelen van mindkettő (vagy itt vagy bezárva mind1), vagy egyik sincs jelen.
    Ha meghalt volna pl Amara, lehet ugyanúgy visszajön a fény a napból, csak akkor meg túlságosan fényes lesz, és az végez az egésszel.

    De az is lehet a készítők tök egyértelműnek gondolják, és csak mi mentünk bele jobban :D

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #871 üzenetére

    De azért lenne vége mert Isten meghal, és a mérleg teljesen a sötétség felé billen, megszűnik az egyensúly, nem csak Isten halála miatt. Vagy azt Te is úgy értetted? Én azt hittem, hogy úgy érted, hogy csak szimplán, ha bármikor meghalna Isten, akkor repülne minden, függetlenül az egyensúlytól.

    De ebben a rendszerben nem a mérlegen lévő súly az építőkő, hanem maga a mérleg. A mérleg attól ugyan úgy mérleg marad és mér, hogy nincs rajta súly. Csak onnantól az lett volna a normális balance, hogy nincs világalkotó/pusztító erő egyik oldalon se.
    Illetve lehet, hogy értelmezhetetlen lenne, de a régi egyensúlyszeint. De mivel megváltozott az is, az új értelmezésben már van értelme (megint az, hogy nincs isteni erő egyik oldalt sem).

    Mind1. Mondom, lehet az írók amúgy faék egyszerűnek gondolták, csak itt sikerült túlgondolni. Ettől függetlenül köszönöm az eszmecserét meg anézőpontokat. Jól kibeszéltük :D

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gyuri27 #873 üzenetére

    De azért lenne vége mert Isten meghal, és a mérleg teljesen a sötétség felé billen, megszűnik az egyensúly
    Ezt írtam, és erre kérdeztem, hogy Te is így értetted-e? Isten meghal, akkor többségben lesz az Amara súly, mert billen a mérleg, és mindennek (valóság) annyi. Ami ugyan az, mint amit Te írtál: Nincs fényesség és sötétség (külön külön). Ha az egyikük meghal, meghal a másik is.
    Ugyan arról beszélünk.
    Ha az egyik meghal, akkor vége a valóságnak tehát utána a másik is meghal, meg úgy minden.
    Ott az volt a lényege, hogy ha már úgyis haldoklik Isten, akkor iktasság ki Amarát is, ebből jön az új egyensúly.
    Az új egyensúlyra meg nem tudok mást mondani. Mondják a részben, amit írtam, hogy attól az még egyensúly, ha mindkettőnek reszelnek. (0 szuperlény = 0 szuperlénnyel)
    Az ott abban a pillanatban nem volt lényeges, hogy értelmezhető-e a mérleg definíció. Attól az még ott egyensúly.

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Gretel #874 üzenetére

    Igen, Chuck is azért bólintott rá, mert bejött az új balance ötlet.
    Ha még jobban konkretizálni akarjuk, akkor ha az egyik meghal, akkor utána meghal a másik is és a valóság is. Ha "egyszerre" halnak meg, akkor meg kvázi kioltják egymást. Új egyensúly, világ marad, ők mennek.

    Egyébként meg lehet, hogy mi gondolkodjuk túl és igazából az írók nem gondolták át eléggé. :R Egyetértek. Már nagyon elmentünk háttér irányba :)
    Írjuk meg neki levélben az egész gondolatmenetet, minden pontra az ötlleteket, aztán hátha jutalomként kapunk valami forgatási túra ajándékor (nem) :DD

    [ Szerkesztve ]

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

Új hozzászólás Aktív témák