Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • oszasza

    csendes tag

    válasz campers #2104 üzenetére

    Szia!

    No az a helyzet, hogy ahol megtöltötték a tonerede azok vagy nem értenek hozzá ( ami azért gáz, mert én is hasonló dologgal foglalkozom, és a vevők egy része már komolyan csalódott a töltésben ), vagy csak spóroltak/átvertek stb.
    Ugyanis a 1640-esbe ( nem úgy, mint ennek elődeibe 1610, 2010 stb ) már nem elég azt a kis "hengert" kicserélni, ami egyébként egy hőbiztosítk, hanem ennek van egy konkrét chip része, és ez valóban "elektronikusan" tilt le, szal a por itt már nem elég! Valószínű egy chip-csere megoldaná a helyzetet, ami kb 2500Ft Br. max., itt csak az a baj, ha ilyen volt a töltőállomás hozzáállása, nem vagyok biztos benne, hogy megfelelő minőségű (esetleg mennyiségű) port használtak!!!
    Ha chipcsere érdekel, írj, adok mailt, megoldjuk...

  • oszasza

    csendes tag

    válasz LámaZ #2107 üzenetére

    Szia!

    Mint korábban írtam, nagyjából szakmabeli vagyok, de nem nyomtatókkal, hanem kellékanyagokkal., töltéssel foglalkozunk! Szóval a gépeket annyira nem ismerem, de kellékanyag szinten van javaslatom!
    Előszóban annyit, hogy a Lexmark sosem volt ( ez magánvélemény ) az a brutál jó minőség, egyszerű gépeket csinál, és ebben az egyszerűségben rejlik a nagyszerűsége!
    Pl. az általad nézett X4550-be régebbi konstrukciókból ismert patron való ( No. 34 és No. 35-ők a nagy kapacitásúak ) ill. gyárilag valszeg a 23-24 való bele, amik a kicsik! Ez azért jó, mert ha bízol a jó minőségű töltésben, ezeket igen jól lehet tölteni, ezáltal olcsóbban nyomtatni ( csak 1-2 játékszabályt be kell tartani a patronok tölthetősége érdekében ) !
    A másik gép, az X4650, abba már másfajta patronok valók, azokkal még nem találkoztam ( No. 36 XL, és No. 37 XL ), de sztem ezeket is lehet esetleg tölteni, gyári áraik hasonlóak az előző 34-35-höz!!!
    A Z2490-ről keveset találtam, de azok alapján nem javaslom, mert gyanus, hogy gond lesz a patron utánpótlással, ugyan a Lexmark.hu-n van ilyen patron ( 4es és 5ös), de nagykerben még nyoma sincs! Úgyhogy ezek alapján én az X4550-et javaslom!!!

  • oszasza

    csendes tag

    válasz Kurcy #2109 üzenetére

    Szia!

    A For Use dolgokkal kapcsolatban annyit, hogy ha ilyen patront használ bárki, azzal számoljon, hogy tuti nem fogja tudni a gyári minőséget, és mindenképpen érdemes rendszeresebben használni a nyomtatót ( MINDEN SZÍNT!!! kb. hetente 1szer ), mert könnyebben szárad a gyárinál! A nagyobb probléma pont az ilyen gépekkel van, mint pl a Brother, ugyanis itt a nyomtatófej külön áll a patrontól, így ha az beszárad, akkor másik gép után kell nézni!
    Persze 4use és 4use között is óriási különbségek vannak! Nem javaslom a legolcsóbb verziókat, mert azokkal elég rossz a tapasztalat!!! De vannak megbízható utángyártott patronok, és ha nem hagyon beszáradni a géped, jól el lehet velük boldogulni! Ami nagyon fontos, hogy bárhol is veszed, vállaljanak rá garanciát !!!
    Ha viszont ritkán használod a géped (pl van olyan, hogy 3-4 héteg sem nyúlsz hozzá), akkor maradj a gyári minőségnél, a végtelenségig ez sem bírja, de száradási szempontból mindenképp jobb!!! Ha érdekel vmilyen megoldás adjd e-mailt, segítek !!!

  • oszasza

    csendes tag

    válasz VIBO #2114 üzenetére

    Szia!

    A gépedbe elvileg az 56 fekete és az 57 színes való (esetleg 58 Foto), ezek a patronok ha beszáradnak, valószínű tönkremennek (ritka esetben a feketét meg lehet menteni), de ha újat bontasz (tehát te húzod le róla a védőfóliát), ha még le is van járva a szavatossága, annak bizony működni kéne!
    A meleg vizes áztatásról csak annyit, hogy nagy bajt nem okozhat, de inkább tisztíttasd meg egy erre alkalmas helyen! (ahol van esetleh ultrahangos tisztítós, meg spec. folyadék)

Új hozzászólás Aktív témák