Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomcs

    őstag

    válasz S.p.A #320 üzenetére

    szerintem meg pont nem szakkifejezes ugyanis sokkal jobb ra egyarant a gyakorlas es az edzes szo, elobbi ha valami szellemi vagy ugyessegi masodik meg ha valami fizikai dologrol van szo.

    ez a belemagyarazos ize tenyleg elegge ize volt :DDD csak igy cache-bol tudnek vagy 15-ot mondani :)

  • guess.who

    senior tag

    válasz S.p.A #320 üzenetére

    ''nem lenne baj, ha magyarul tanítanák a gyerkőcöket és nem kéne az öcsém magyar nyelvi gyakorló füzetén a ''Tréning füzet'' felíratot.''
    Igen és nem. Igen, nem lenne baj, ha magyarul tanítanák őket, mert egyre erősebben érezhető az eligénytelenedés a nyelvhasználatban. Ennek sajnos több oka van, ne menjünk nagyon bele...
    A felirattal kapcsolatban szintén az a gond, hogy nagyon messzire visz... Mivel már nem csak egyetlen Tankönyvkiadó van, sok -és egyre több- szeletre oszlik ez a torta, befurakodnak ''alacsonyabb színvonalú'' cégek is -aztán pedig ilyen dolgok történnek. Egyébként nem biztos, hogy a legnagyobb gondod az a bizonyos ''tréning'' jelenti, vannak annál rosszabbak is (és itt a topicban is elhangzottak már).
    Mindezek ellenére inkább a liberális(abb) oktatáspolitika mellett vagyok, mint a szigorú, mindent ész nélkül tiltó megoldások mellett, mert biztos vagyok benne, hogy az nem vezet sehová. A gyermek éppen a dackorszakát (is) éli a tanulás évei alatt, és ebből kifolyólag minden felállított szabályt próbál áthágni -azaz ha megtiltjuk, hogy ''csúnyán'' beszéljen, azért is úgy fog, mert az a ''menő''. Lehet ezen sajnálkozni, de ettől még így van. Szerintem inkább alkalmazkodnia kéne a pedagógusnak a helyzethez -azaz megpróbálni megérteni a gyermek okait és foglalkozni vele. Azt hiszem, ennyi a titok... :)
    És tudom, hogy erre most lehet azt mondani, hogy csak a levegőbe beszélek, de van egy nagyon kedves ismerősöm, aki nő létére egy echte fiúközépiskolában tanít, s aki igenis valami olyasmit csinál, mint amit fentebb vázoltam. És a diákok imádják....


    A homonímiával kapcsolatban: persze, használható az ''azonos alakúság'' kifejezés is minden további nélkül, csak ha már szakmai dolgokról beszélünk, akkor annak vannak szakmai kifejezései is -amikre bizony szükség van. Ha pl. itt a PH!-n valaki azt kezdené mondani, hogy ''gondom van a dobozommal, mert csipog'', akkor jobb esetben csak kimosolyognák, rosszabb esetben senki nem értené, hogy mit is akar mondani -és nem azért, mert az itteni emberek rosszmunkásemberek lennének... :)

Új hozzászólás Aktív témák