Aktív témák

  • ProNoob

    tag

    Sziasztok,

    Nem teljesen világos nekem az Nvidia új Reflex technológiája.
    Az alábbiakat tudom:
    - 10 szériánál újabb Nvidia kártyára van szükség hozzá. Azt mondták, hogy az RTX kártya nem csupán a ray tracingről szól, hanem magában foglalja a 3 új technológiát: Raytracing, DLSS,, Reflex. Ez ellentmondásos, hiszen a 10 széria nem RTX.
    - Szükség van hozzá egy G-sync monitorra. A tesztben egy 360hz-es G-sync monitorral promózták, amibe beleépítettek egy olyan latency analyzert, ami képes mérni az egér kattintás és a monitoron való megjelenés közötti időt is. De elméletileg a többi G-sync monitorral is múködik. Csak ultimate G-sync monitorral (amiben van beépített G-sync gpu) vagy G-sync compatible monitorral is. (ami igazából Freesync, csak szoftveresen G-synceel is múködik)
    - Ez a technológia csak azokban a játékokban működik ahol elérhető a low latency beálltás, mint a CoD MW, Warzone és Fortnite játékoban?
    - Ez nem függ össze azzal a beálltással, ami az nvidia vezérlőpultban van? Ahol alacsony késleltetést be lehet állítani ultrára?
    - Kiadtak a reflex-el kompatibilis egereket is. Ezek alapból low latency-vel múködnek? Csak az adott játékban múködnek?

    Amit le tudtam tesztelni:
    Hardvereim: EVGA FTW3 RTX 3070 Ultra videókártya, Acer Predator X34P ultimate G-sync monitor, Razer Deathadder V2 egér frisstett firmware-el.

    Kipróbáltam a CoD MW-ben, hogy a low latency módot normal+boostra állítom, a geforce experience kisérleti verziójában már van ami méri a megjelenítési késleltetést, ami a CoD esetében kb. 10 ms volt, amíg egy Cyberpunk esetében, amiben nincs ilyen beállítás ot kb. 50 ms volt ez a szám.
    Az egér Nvidia Reflex kompatibilis, de azt sajnos nem tudom mérni, valamint semmiféle beállítást nem találtam az egérrel kapcsolatban sem az Nvidia vezérlőpultban, sem Geforce experience-ben, sem a Razer Synapse-ban, sem a játékban. Szóval csak feltételezhetem, hogy múködik.

    Nem tudom, hogy reflex esetében mik az optimális beállítások.
    G-sync esetén érdemes volt az nvidia vezérlőpultban beállítani a vertical sync-et is és a játékban ki kellett kapcsolni. Most reflex mellé is érdemes Nvidiás vertical snycet bekapcsolni?

    Nvidia vezérlőpultban:
    Függőleges szinkronizáció: ki, be vagy gyors?
    Alacsony késleltetési mód: ki, be vagy ultra?

    i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

  • ProNoob

    tag

    *9-es szériánál újabb kártya kell hozzá, elírtam az elején

    i9 14900K, ASUS ROG Maximus Z790 Apex, XPG LANCER ROG 32GB 7000MHz c32, ASUS ROG STRIX RTX 3090 OC, Lian Li O11 XL ROG, ROG Ryujin II 360 ARGB, Samsung 990 Pro, ROG THOR 1200W Platinum, LG 34GN850-B

Aktív témák