Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • goodboy007

    senior tag

    válasz torma1981 #34675 üzenetére

    "Amúgy nem igazán értem miért nem használnak több 4k-s megjelenítőt az emberek. Már a tv-nél nincs is 4k-nál rosszabb felbontás. Oled meg még durván veri a monitorok képét is. Inkább játszanak FHD, 1440p-ben az emberek."

    Nagyjából a 4k@60FPS a realitás, 1440p-ben meg egy 3070 is 100+FPS-t hoz, én is utóbbi kombót tervezem az árak normalizálódása után, mivel próbáltam már 144Hz-es, G-Sync-es monitort, ami ráadásul 31,5" és fullHD és teljesen vállalható volt a kép, ellenben a sebességérzet, a folyamatosság összehasonlíthatatlan egy 60Hz-es monitorral. Én majd tuti akkor váltok 4K-ra, ha nem kell félmilliós GPU a 100+ FPS-hez.

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Busterftw #38813 üzenetére

    "De azert szerintem nem olyan rossz am a helyzet, mert ha nem kell az RT meg a 4K es/vagy nincs VR akkor teljesen felesleges ennyit kartyara kolteni.
    A nepszeru 1080p/1440p-n teljesen jo egy Turing is vagy 3060/ti."

    Very High/Ultra beállításokhoz a 3060Ti kicsit kevés lesz, de egy 3080/3080 Ti már elég lehet jó ideig, kis kompromisszummal pedig a 3070/3070 Ti/2080 Ti.
    Én nagy szerencsével tudtam venni tegnap egy nagyon jó árú 3080 Ti-t itt PH!-n és ha minden igaz, viszik a 3070 Ti-t, úgyhogy +30k-ért ez egy brutál jó váltás. Ha nem találtam volna máig jó árú 3080-ast legalább, akkor meg visszaváltottam volna 3070-re úgy, hogy -10% teljesítményért cserébe megmaradt volna kb. 70k a zsebemben.
    Mert hogy 1440p-re jelenleg egy 3070 a BB. Azt nem merem kijelenteni, hogy évekig jó lesz, de amíg nem a tegnapi nVidia techdemo-ban látott grafika lesz a standard, addig nem kell aggódni. Épp ezért is gondolkodtam a visszaváltáson, mert a 3070 Ti IMO egy borzasztó rossz ár-érték arányú kártya. A 3070-he képest túl drága, viszont teljesítményben túlságosan sok a lemaradása a 3080-hoz képest és nem sokkal gyorsabb a 3070-nél sem, ezért az ideális lenne míg nincs jobb opció.
    4k+144Hz monitort 300k feletti árért meg akar a tököm. Ha egyszer lesz 250k körül 43"-os OLED ilyen paraméterekkel, akkor lehet rászánom magam, de 27"-on számomra tökéletes az 1440p és így a 3080 Ti-vel, látva az új generáció árazását egy jó darabig nem kell aggódni szerintem. A 4070 sem hiszem, hogy ár-érték arányban jobb alternatíva lenne, max egy minimális fogyasztásbeli előnyt tudok elképzelni. Attól pedig nem félek, hogy a 12 GB VRAM túl hamar kevés lesz, mert ezzel a "kamu 4080" is "lebukna".
    Persze várjuk meg a teszteket, de így már egy 350k-s kártyának is legalább +30-40%-ot kellene hoznia mindenhol, hogy azt mondjam "wow, ide vele" és persze áramlania kellene azoknak a címeknek, ahol elfogy a 3080 Ti 1440p-ben.

    Most látszik, hogy aki anno 2080 Ti-t vett -akkor- horroráron, az kényelmesen 5-6 évig is csúcsközeli grafikai beállításokkal tud(ott) játszani 1440p-ben. Én pont a Turingból nem néztem volna ki anno, hogy ilyen tartós generáció lesz, meg akkoriban nem is engedhettem volna meg magamnak, de végül egy elég tartós kártya lett.

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz GeryFlash #38821 üzenetére

    Igen, egy tag 280k-ért rakott fel több darabot és csikerült lecsapni egy Zotac Trinity-re és elvileg ma viszik a 3070Ti-met 250k-ért. :DDD

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz Peace #38828 üzenetére

    Szerintem most hasonló szituáció van, mint az előző gennél -ahol még én is kiraktam hirdetést asszem "150k-ért keresek 2080 Super-t" jeligével :DDD-, hogy mivel a pletykák többszörös teljesítménynövekedésről szóltak -meg ugye a tegnapi preziben is 2-4x teljesítményt írtak a 3090Ti-hez képest-, mindenki azt remélte, hogy "bagóért" lesz Turing, illetve most Ampere, de szerintem a "220k-ért keresek 3080Ti-t/3080 12GB-t" típusú emberkék nem jó rendezvényen vannak. Idén nem nagyon lesz 200-250k környékén 3080Ti/3090 verő középkategóriás Ada, a következő lépés meg a 400-500k-s 4080, akkor miért is adná el bárki bagóért a mostani kártyáját azon kívül ha valakinek van otthon 20 db, amivel bányászott?
    Amint kapható lesz az új gen és valósággá válnak a horror árak és amíg nem lesz 4060 Ti/4070, addig a nyakamat tenném rá, hogy ez a 250k környéke lesz a lélektani határ, amit be fog lőni a használtpiac a GA102-es kártyákra. Esetleg az "új", GA102-es 3070 Ti tud bekavarni, de az meg feltételezem máshol lesz visszafogva, hogy ne csináljon házon belüli konkurenciát a többi kártyának. Más miatt viszont nem hiszem, hogy a gamerek tömegével szabadulnának meg a 3060 Ti-tól a 3090-ig mindentől.

    #38824 warcat
    Wow, nem tudtam, hogy idéntől már létezik ekkora méretben is LG OLED, már csak az árnak kellene jobban letörnie, ami persze még évek.

    #38827 Busterftw
    "Teljesen felesleges a Very High/Ultra, atlag gamernek meg foleg."
    Az tény, hogy nem az van, mint régen, hogy a low az egyet jelentett az elmosódott, recés pacával az ultra high meg a csilivilivel, de mi másért invesztál az ember ennyit hardverbe, ha nem azért, hogy mindig lehetőleg maximum grafikával játsszon. Nekem gyerekkoromban jó darabig az volt az alap, hogy mindent minimumra, 640x480, aztán ha meg volt a 30 FPS, akkor szép lassan vettem feljebb mindent. Valahogy megnyugtató érzés, hogy most fordított eset áll fenn. :)

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

  • goodboy007

    senior tag

    válasz -FreaK- #39150 üzenetére

    Erős túlzás az 1-2% teljesítményvesztésért cserébe kapott 20-30%-kal kisebb fogyasztást ellenezni.

    Így, hogy van ár és a 4080 16GB teljesítményéről rumor, hatalmas nyugodtsággal hagyom ki ezt a generációt (legalábbis ilyen áron). :C

    [ Szerkesztve ]

    "propriocepció és peroneus aktiváció a kulcsszó, mert az emelést nem előzi meg excentrikus kontrakció, magyarul stretch-reflex vagy miotatikus (excentrikus megnyúlási) reflex." - Zola007

Új hozzászólás Aktív témák