Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz rocket #4305 üzenetére

    "Nem kevertem ide, olaj penz huzta ki a sz@rbol az AMD-t, legkozelebb mar nem lesz mit eladni, amit linkeltel, hogy a chipset uzletag 80millios nyerseget hozott keves, tobbi meg viszi a penzt, es a hitelek se valnak semmise."

    Az nem chipset, hanem chiptervező üzletág. Ez gyakorlatilag üzemi nyereségként fogható fel, hiszen a CPU, a chipset és a GPU is chip. :)
    Az AMD két negyedéve nyereséges üzemi szinten. A GF veszteségei húzzák le az eredményeket. Ezért lesz leválasztva a bérgyártó, már a Q1-ben.

    A Fusion APU-król jelenleg annyit tudunk, mint a Fermiről. A 2009-es AD eléggé részletes volt a tervekről. Mi is írtunk róluk hírt. Legutóbb itt. [link]. De itt van az AD-s anyag is. [link]

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Oliverda

    félisten

    válasz rocket #4305 üzenetére

    "Nem kevertem ide, olaj penz huzta ki a sz@rbol az AMD-t, legkozelebb mar nem lesz mit eladni, amit linkeltel, hogy a chipset uzletag 80millios nyerseget hozott keves, tobbi meg viszi a penzt, es a hitelek se valnak semmise."

    Könyörgök olvasd már el, nézz már utána hogy mi történt pontosan és mi a jelenlegi helyzet mielőtt ilyeneket tényként leírsz. Az húzta ki őket hogy kiszervezték a gyártást mert az baromi sok pénzt emésztett fel és egyre csak többet fog vinni ahogy telik az idő. Mi az hogy nem lesz mit eladni? :F

    "Fermirol eleg sok mindent tudni, lattuk is mar, mig a Fusion mar most egy jol agyon hypeolt brand, ami jelenleg a szines grafikonokon szintjen letezik publikus iranyba, es ez kene a ceget megmentse hosszu tavon."

    A Fusion-ról is sokat lehet tudni ha valaki utána néz és nem csak várja hogy a szájába repüljön sült galamb. Azért mert te keveset tudsz róla még nem biztos hogy csak keveset is lehet tudni róla. :) A tape out is megvolt már pár hónapja és nyáron már mennek ki a sample-k a partnerekhez.

    "Valami balul ut ki ami benne van a pakliban hiaba az ATi GPU-k iranti szakertelme, akkor az AMD-nek nem lesz tartaleka atveszelni az idoszakot.
    (ilyenkor johetnek az arab csodatevok :D, vagy az Intel akinek nem erdeke az AMD csodbe menjen, kell nekik az AMD a latszatott fenttartani, hogy mekkora verseny van CPU-k, Chipsetek stb. piacan.)"

    Furcsákat álmodsz össze. Nem csodálkozok hogy néha bal lábbal szoktál kelni. .:)

    "Megprobalom egyszerubben, az AMD egy csodtomeg, rosszul vezetett ceg, hatalmas adosaggal, biztato lehetosegek elbenazasaval, chipset uzlet 80millios profitja nem fogja oket kihuzni a melybol amibe vannak, foleg ha melle mondjuk mashol veszteseget termelnek.
    AMD-nek egy 150-200millio profitot kene negyedevenkent felmutatnia, hogy mire lejar a hitel letezzen meg mint ceg, ettol jelenleg eleg messze allnak, es ugye nem csak az adosag fizetesere kell kolteni."

    Attól hogy folyamatosan ugyanezt ismételgeted mint még nem lesz igaz, de ha neked jól esik akkor felőlem a következő válaszodba is beleírhatod. :D

    "Kulfoldi forumokat, XS, B3D, Guru3D, Rage3D stb."

    Tudnál linkelni ezekről a helyekről pár olyan posztot ami ezt alátámasztja?

    "Miertelme lenne ha 10 hozzaszolasodra egyben valaszolnak, es 2 meter hosszu lenne? :) Szerintem pont, hogy igy atlathatobb, es nem keverednek a hozzaszolasok, aztan keresgetni kell, hogy most mirol is van szo."

    Mondjuk az hogy nem kellene vadászni hogy melyikben melyikre válaszoltál éppen. Bár nem gondoltam hogy ez ekkora kérés lesz, felejtsük el.

    "Reszemrol lezartam a temat, mert mar csak forgatod a szavakat, es ismetelgetem magam"

    Látod pont az a baj hogy te csak ugyanazokat ismételgeted és nem nagyon tudod őket alátámasztani semmivel a saját fantazmagóriáidon kívül. Erre gondoltam ma amikor jóval feljebb köröket emlegettem.

    Mindenesetre én jót mulatok amikor egyik nap éppen az ATI-t isteníted és az nV a sz@rgagyi meg a halálraítélt, aztán a következő nap megfordul a kocka és kezdődik az egész elölről. Persze lehet hogy te ezzel próbálod magadat objektívnek láttatni csak ez így kívülről, hát hogy is fogalmazzak....mókás. :)

    "Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

Új hozzászólás Aktív témák