Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dyingsoul

    veterán

    válasz Abu85 #27413 üzenetére

    Ez akkor azt jelenti, hogy HBM confirmed vagy minden 16Gbps feletti hír kacsa?

    (#27415) -Solt-: COVID mótvá? :D Egyébként viccen kívül én már kezdem letojni, hogy hogy néz ki a kártya. Az a lényeg, hogy mit hoz mikor rákötöm a tápot. És őszintén szólva én nem szívesen fizetek extra felárat ezért a dizájnért. Bár remélhetőleg lesznek fapadosabb modellek a többi gyártónál viszont ha tényleg ilyen hülye alakja lesz a PCB-nek akkor nem lesz könnyű/olcsó hűtést tervezni rá. Ez a dizájn ugyanolyan parasztvakítás mint az R... meg a többi szir-szar feature amit persze, hogy a fogyasztókkal fizettetnek meg. Azon nagyobb a haszon, mint ha 7000 magot adnának a konzumer tetején mert azt később nekik is meg kell ugraniuk majd egy későbbi generációban és az csak jó ha van tartalékuk.

    [ Szerkesztve ]

    - Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok, mivel másoknak is hasznos lehet. Erre való a szakmai fórum! -- YT: youtube.com/dyingsoulgaming -- FB: facebook.com/DyingsoulGaming/ Stream: http://twitch.tv/dyingsoul

  • stratova

    veterán

    válasz Abu85 #27413 üzenetére

    Egyre gondoltunk, viszont ha ilyen rövid a PCB akkor, ott kb. olyan "büfi" kis helyigényű VRM kell, mint az SSG-re is felkészített ref Vegának. Übergyors GDDR6X a rövid PCB miatt kicsukva, HBM-et meg NV nem tett eddig desktop kártyára még 3000$-ért sem.

    ZION: érdekes ez a power delivery PCB, mert igaz egyetlen 6 tűs tápcsatit, de Quadro K5000-nél simán kivezették hátra kábelen. Bár konkrétan a tápra írhattam volna Quadro RTX 4000-et is (itt 8 tűs), csak ezek feltehetően kisebb fogyasztású kártyák (utobbi biztosan, bár érdekes, de főként zajos, hogy az egy két tesztben 234 W-osnak mért kártyát single slot blowerre bizták, visíthat mint a szopós malac). Számomra nem tűnik logikusnak kettészedni az "átszellőztetett" bordát.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák