Új hozzászólás Aktív témák

  • aelfwine

    tag

    Üdv mindenkinek!
    Lenne egy apró problémám, talán valaki tud segíteni. A probléma egy asus 3870x2 -es kártyával van, aminek mindkét ventije 100% -ra volt tekerve gyárilag. Fél évre a kiadás után realizálta ezt az apró problémát az asus, és kiadott rá egy bios update -et. Eddig a pontig teljesen jól működött a kártya, mind a 2 mag vígan muzsikált (csak kicsit hangosan). Nos ennél a pontnál vistám volt (volt is vele bajom elég...), és azon nem igazán akart működni a flash tool, ezért gondoltam, feltolok egy xp -t, flashhelem, aztán majd ugyis itt a W7 béta, majd azzal megyünk tovább. Nos a flash hiba nélkül lement xp -n, restart betölt, csodás, felrak w7 beta. Itt vettem észre, hogy az egyik mag nem igazán akar menni. Gondoltam, ejnye béta, utána olvastam, és kiderült, hogy ms nem szereti annyira a crossfire -t egyelőre, így elnapoltam a problémát. Aztán nemrég felraktam egy véglegest, és a probléma továbbra is fennált. Vissza xp, és rájöttem hogy ott is csak 1 mag megy. Utánaolvasás, rábukkantam másik 3 emberre, akinek ugyanez a frissítés tette tönkre az egyik magját, az asus természetesen hallgat a témában.
    Amit ez után próbáltam:
    winflash20111 + radeon bios editor xp -n, vistán, és w7x64 -en. Az első 2nél csak 1 magot lát a tool (dev managerben a rossz mag vga device -kéne jelenik csak meg, hiába adok alá drivert), w7 -nél látja mind a 2 magot (fel is ismeri), de itt nem tudja írni a tool a biost. Aztán atiflash freedos alól: info lekérésénél, mentésnél vagy írásnál bármelyik magra befagy. W7 alol, és a pci számozásból látszik, hogy a master mag szált el, és a slave maradt meg, aminke a biosát továbbra is lehet írni tetszés szerint. Ha újra ráfuttatom az asus update -et, az valszeg a master core -ral kezdi, amire kiírja, hogy same version és leáll... Van valakinek ötlete mit lehetne még kipróbálni, azon kívül, hogy megvárom amíg kiadnak w7x64 kompatibilis flash toolt?

Új hozzászólás Aktív témák