Új hozzászólás Aktív témák

  • ML320

    aktív tag

    válasz ada19 #720 üzenetére

    Ez egy kicsit összetettebb...
    ''A DDR memóriáknál az időzítés a CAS Latency - CL paraméter 2, 2,5 és 3 óraciklus. A DDR2 memóriáknál a CL érték 3, 4 és 5. A DDR2 moduloknál viszont van egy további időzítést is, amit Additional Latency - AL, mely 0, 1, 2, 3, 4 és 5 óraciklus. Vagyis egy CL4 és AL1 DDR2 memória esetében az időzítés 5.
    A DDR2 memória magasabb időzítéssel dolgozik, mint a DDR memória. Más szóval, több óraciklust késnek a kért adat szállításával. Ez azt jelentené, hogy a DDR2 memória lassabb, mint a DDR modul? Nem szükségszerűen. Csak több óraciklust késik, de nem több időt.
    Ha azonos órajelen futó DDR és DDR2 memóriát hasonlítunk össze, az alacsonyabb időzítésű lesz a gyorsabb. Vagyis ha van egy DDR400 CL3 memóriánk és egy DDR2-400 CL4 memóriánk, a DDR400 a gyorsabb.
    Ne felejtsük el, hogy a DDR2 memóriának van még egy további paramétere is, az AL (Additional Latency), amit hozzá kell adni a névleges időzítéshez (CL), hogy megkapjuk a teljes időzítést. Ha különböző sebességen futó memóriákat akarunk összehasonlítani, egy kis matematikára is szükség van.
    A DDR400 CL3 memória esetében a hármas szám azt jelenti, hogy a memória késik három óraciklust, mielőtt elkezdené a kért adat szállítását. Mivel a memória 200MHz-en fut, minden óraütem 5 nanosekundum (Ütem = 1 / frekvencia). Ennek alapján az időzítés 3x5ns = 15ns.
    Ha egy DDR2-533 CL3 AL0 memóriát veszünk, a hármas szám itt is azt jelenti, hogy a memória három óraciklust késik, de mivel 266MHz-en fut, az óraütem 3,75ns, vagyis az időzítés 11,25ns, ami gyorsabbá teszi ezt a memóriát a DDR400 CL3 modulnál. Egy DDR2-533 CL4 és AL0 értékkel rendelkező memória időzítése megegyezik a DDR400 CL3 moduléval. Ha az AL értéket nem nullának vesszük, hanem pozitív egész számnak, akkor egy DDR2 CL3 AL1 memóriának az időzítése 4 óraciklusnak felel meg (3+1).''

    Ezek alapján elvileg annál jobb a memória, minél kisebb az értéke. Viszont erre csak a tuningolásnál lesz szükség. Ha kisebb késleltetésre állítod, a memória órajelét nagyobb eséllyel tudod megemelni. Én spec nem vagyok a tuning híve, valamint nem hinném, hogy egy notit túlhajtva kellene használni...

    Töményen ennyi. Néha én se értem, de ezzel a fenti példával magyarázták el nekem is... De nézz szét a memória topikban, hátha ott jobban is el tudják mondani a nagyok :DDD

    Ember tervez, Isten perverz...

Új hozzászólás Aktív témák