Új hozzászólás Aktív témák

  • #41133696

    törölt tag

    válasz egykori #1003 üzenetére

    Ja és amikor tegnap a kosárban volt, megnéztem mennyi lenne futárral, ez az egy kis doboz, melynek a súlya elenyésző, 2.5 k futárdíjjal utazott volna le. Szóval nem igazán értem, hogy miért van ez így náluk, de ez elég "érdekes" üzletpolitika. Az a poén, hogy elvileg ez egy nagy cég, én sok más nagy cégtől rendeltem már és általánosságban véve mind olcsóbb volt a szállítást illetően. Sőt még a kis apró cégek is...

    Egy nagyobb cég meg elvileg kedvezményeket is kellene, hogy kitudjon magának harcolni a futárcégeknél. Amúgy én tegnap úgy láttam ha átutalással fizetnék - sosem így szoktam, de most már az ATM használati tranzakciós díj miatt ráfogok kényszerülni - akkor valami 0.5 % -ot engedett volna el úgy rémlik :D

    Nortonból jó lenne ugye elektronikusan vásárolni, mert kényelmesebb, és az angol olcsóbb is lenne, de hát most kezdenek elmozdulni abba az irányba, hogy az eltérő nyelvi verziókkal szívatják az embert. Nekem magyar verzió kell, mert ugye fényképezem őket és nincs kedvem angol verziót fényképezni, hogy még külön magyarázni is kelljen melyik menü mit jelent magyarul. Az sem pálya, hogy a rendszeremet minden évben ezzel piszkáljam, hogy magyar trial leszed, felrak, fényképezés, majd uninstall, angol meg fel. Meg úgy egyébként is elvárom, ha van anyanyelvi verzió akkor a pénzemért használhassam már azt, de ne úgy, hogy 1.5 %- szer annyit fizetek mint egy angol... tehát marad a dobozos vásárlás...

    Az a baj egyébként, hogy ez az egyébként felháborító új agymenésük, csak általában a kis országok népeit sújthatja. Gondolom - ennek most nem néztem utána, csak a játékiparban (Steam, Origin) bevett üzleti eljárást veszem alapul - az olyan nagy piacokon mint Ukrajna és Oroszország - utóbbi a Kaspersky hazája tehát igen erős konkurencia is van - jóval kedvezőbbek az árak, tehát nem érdeke senkinek angol verziót venni, majd az oroszul vagy ukránul használni, vagyis őket nem érinti.

    Ebből adódóan, nem számítok elementáris erejű felháborodásra , és arra sem, hogy a Tony-nak sok tízezres beintenek, és váltanának másik termékre. Egyébként én sem fogok, de ha váltanék egyszer, az első számú favoritom - most nem néztem utána, de feltételezem, ott nincs ilyen jellegű hülyeség - a Kaspersky lenne.

Új hozzászólás Aktív témák