Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bmichel

    csendes tag

    Sziasztok!

    A Vodafone egyre gyengébben sugároz jeleket. A lakásomban (Budapest, XVII: ker.) pl. inkább nincs jel, mint van, ill. föl-le ugrál a jelerősség, és egyre gyakrabban megszakad a telefonálás.
    Flottában vagyok, így egyelőre nem tudok szolgáltatót váltani.

    Eddig Nokia C2 01-es maroktelefont használtam, de a csökkenő térerő miatt már ez lehetetlen. Elővettem a féltve őrzött jó öreg Nokia 3410-esemet.
    Ezen maximális a térerő még többszörös vasbeton réteg alatt (pince) is, de ugye néhány dolgot nem tud , mint a C2-01-es, és kérdés, hogy meddig működik még a kb. 15-18 éves kütyü??
    Kérdésem:
    1/Szerintetek meg lehet erősíteni a C2-01 vevőantennáját? (Ebből a típusból egyébként két darabom is van.) Netán átrakható bele a 3410-es ferrit antennája?
    2 / Amennyiben nem, akkor tudtok olyan új, most is forgalmazott maroktelefont (nem okosat) ajánlani, amely hasonlóan erős vevőantennával rendelkezik, mint a 3410-es?

    Egyébként a feleségem Samsung okosmobiljában is kevés a térerő, ha átrakom a Vodafone SIM kártyámat, azaz úgy tűnik, hogy okosmobilban sem valószínű, hogy tudnám használni a Vodafone SIM-kártyát.

    Minden javaslatot szívesen és köszönettel veszek.

    Üdv.

    Michele

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #50 üzenetére

    Kedves zorzy4!

    Köszönöm.
    Kipróbálok egyet. A SIM kártyámat 2-3 hónapja cseréltem újra mert a Vodafone-nál is ezt javasolták, mint első lépést, de semmi nem változott.
    Majd visszajelzek, hogy mi a helyzet az általad javasolt telefonnal.

  • bmichel

    csendes tag

    Sziasztok!
    Tudom, hogy nem ebbe kategóriába tartozik a kérdésem, de nem találtam vezetékes telefonról fórumot, vagy elnéztem a felsorolást.
    Csaknem 20 éve használom a ConCorde 6025CID típusú készülékét, ami most „megadta magát”. Pontosabban az LCD kijelző elfáradt. Így számos szolgáltatást, már nem lehet rajta használni, és beprogramozni. Mint tudjuk alkatrész ehhez a készülékhez már nincs, a márkaszerviz is megszűnt, mert a márka kivonult, talán már meg is szűnt.
    Használtat is vennék, de a piacon (pl. Jófogás) csak nem teljesen megbízható eladókat találtam, vagy túl használt készülékeket.
    Kérdésem:
    Tudtok olyan új, vezetékes (nem dect!) asztali készüléket ajánlani, amely kb. azt tudja, amit ez a ConCorde tud? Többek között: hívószámkijelzés; kivilágított LCD monitor ki és bejövő hívás alatt; folyamatos villogó jelzés a bejövő hívásokról mindaddig, amíg meg nem nézzük ezeket a hívásokat, amelyeket nem vettünk föl; esetleg "Handsfree" funkció (azaz kihangosítás, és a kézibeszélő felemelése nélkül hívás kezdeményezése, és fogadása; telefonszám memória (ez utóbbi nem alapvetően fontos)
    Köszönöm az ötleteiteket, a javaslatokat.
    Michele

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #50 üzenetére

    Már megköszöntem a javaslatodat, és a napokban vásárlok kipróbálásra egy Nokia 220 4G-. Netán a NOKIA 225 4G DUAL-SIM is tudja a volte funkciót?

    Más:

    Nem találtam olyan fórum témát, ahol vezetékes asztali telefonról kérdezhetek:
    Ill. tegnap valahová írtam , de nem találom, hogy hová?

    A kérdésem:

    Már egy ideje olyan asztali vezetékes (nem dect) telefont keresek, amely
    - kiírja a bejövő és a kimenő hívásokat is egy kivilágított kis LCD monitoron
    - megjegyzi pontos dátummal, és természetesen telefonszámmal a bejövő hívásokat
    - esetleg van Handsfree funkciója, azaz kihangosítható, és a kézibeszélő felemelése nélkül is lehetséges hívást fogadni, és hívást indítani
    - van egy LED-es kijelzője, amely mindaddig villog, amíg meg nem nézik, hogy ki mikor hívott
    - van redial lehetőség

    Van egy ConCorde 6025CID készülékem, amely mindezeket tudja, de több, mint 20 éves, és már nem működik. Ennek a pótlására keresnék egy ilyen asztali készüléket elfogadható áron .

    Előre is köszönöm az ötleteidet, javaslataidat.

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #53 üzenetére

    Most látom, amit az előbb nem láttam??!! Azaz a válaszodat.

    Netán a ConCorde6025CID-re gondoltál??

    Ha igen, hol lehet szerinted kapni?

    Kapcsolatban vagyok egy eladóval a Jófogáson, aki bontatlan csomagolásút árusít, de nem lehet nála beüzemelni.

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #56 üzenetére

    Köszönöm, hogy törődsz az ügyemmel, mert nem akarok mobil nélkül maradni. Ugyanis néhány embert csak mobilon tudok elérni, amúgy a vezetékest használom igen kedvező Telekom csomaggal. Ugyanakkor meg vannak emberek, akik vezetékes szám hívásáról már egyszerűen leszoktak??!!

    Most van 14 napos kipróbáláson nálam egy Nokia 225 4G DS. Ezek szerint még, a működne is rajta a Vodafone nem érdemes megtartani??
    Akkor milyen, hosszú távon is megbízható nyomógombost javasolnál helyette?
    A Nokia 3410, amit most használok nekem „élem végéig” megfelelne,. Akku kapható hozzá, de alkatrész nem, így nem javítható. A bratyóm szerint még elmehet akár „20 évig” is, ha 20-t kibírt minden meghibásodás nélkül.
    Persze ez sajnos nem tud csak rövid emlékeztetőt tárolni. (amik nem lényegesek, de jól jönnének egy új nyomógomboson FM rádió, zenét nem tudom, hogy milyen mennyiséget lehet tárolni rajta?)

    A flotta informatikusa azt az infót kapta a Vodától, hogy olyan okos mobilt kell használni, amely tudja a VoWiFi funkciót, ill. ilyen app. letölthető rá.
    Erről tudsz, és ha igen, mi a meglátásod.
    Nem szeretnék magammal dög nagy kényelmetlen mobilt hordani, amikor én csak telefonra (SMS, ébresztő, emlékeztető, FM rádió, zenehallgatás stb.) használom.
    Előre is köszi.

    Az asztali vezetékes Concorde-om, ami megadta magát 20 év után, annak olyan utódját keresném, ami tudja ugyanazt, amit ez tudott. Fontos: legyen villogó kijelzés rajta a bejövő, de még nem fogadott hívásokról, és nagyon hasznos lenne a „Handsfree” funkció is. Már egy ideje keresem a neten, de csak irodai professzionális gépeket hoz föl a kereső, erre viszont itthon nincs igazán szükségem. Pl. üzenetrögzítő funkcióra sincs szükségem.
    Lenne valamilyen ötleted, javaslatod?

    Bocs, ha visszaélek a türelmeddel, de még a Mediamarkt vagy a pl. az Acquaban sem tudnak érdemi tanácsot adni??!!

    Nem kompenzálni kívánom az önzetlen segítségedet, de biztosan tudnék valamilyen, nem műszaki, hanem akár pénzügyi, kereskedelmi, vagy pl. idegen nyelvi területen segíteni neked.

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #56 üzenetére

    Köszönöm a figyelemfelhívásodat.
    Nokia 220 4G már csak használtan kapható. Ez a típus megbízhatóbb és tartósabb, mint a 225 4G??
    Rendeltem 14 napos kipróbálásra egy Nokia 8210 4G készüléket, ami szintén rendelkezik VoLTE technológiával.
    A VoLTE az egy app., amit le kell tölteni, vagy benne van alapból a készülékben??
    Változatlanul kérdezem, hogy mely készülé(ke)ket tartod megbízhatónak, és viszonylag tartósnak a 4G (AvoLTE) –s nyomógombos telefonok közül?

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #59 üzenetére

    Köszönöm a válaszodat.
    Igazad van. A 14 napos próbára megrendelt 225 4G is gagyi. Még a SIM kártyát sem lehet belerakni.
    Ezek szerint ne is kísérletezzek a 8210-el sem?
    Akkor melyik típusú nyomógombos 4G-t ajánlanád, amely elfogadható minőségű? Olyan tartósat, mint a 20 éves Nokia 3410 nem is keresnék, mert tartós kütyüket már nem tudom, hogy gyárt-e még egyáltalán valamelyik cég?
    Esetleg próbáljak ki egy használt 220 4G-t?? Még mindig jobb lenne, mint egy vadiúj, garanciális nyomógombos?
    Az asztali vezetékes problémám úgy tűnik, hogy megoldódik napokon belül. Talált a bratyóm egy bontatlan ConCorde6025CID –et a Jófogáson. Majd ő (aki többek között telefonműszerész) lemeózza, és beüzemeli, ha egyáltalán még működőképes.
    Tartaléknak pedig találtam egy új, garanciális készüléket:
    Axtel AX-200 vezetékes telefon

    https://axtelworld.com/product/phones/ax-200/

    Van erről netán ismereted??

  • bmichel

    csendes tag

    válasz zorzy4 #61 üzenetére

    Köszönöm előre is.
    Egy elfogadhatóan tartós , jó minőségű nyomógombos 4G készülékre változatlanul köszönettel venném a javaslataidat.
    Bár állítólag csak a VoWiFi oldhatja meg a problémámat, ami a Vodafone szerint kizárólag okosmobilon érhető el.

    A Vodafone honlapján ugyanis ezt írják:

    https://www.vodafone.hu/vowifi

    Mit jelent az, hogy privátban írsz?
    Hol, és hogyan találom meg majd a "privát válaszodat??
    Nincs még elégséges pro hardveres tapasztalatom.

Új hozzászólás Aktív témák