Új hozzászólás Aktív témák

  • Timer

    veterán

    válasz pergabb #674 üzenetére

    Hasznos infókat írsz, köszi!

    "Más a szenzor, mint d750 esetén, ott alap iso-n bátrabban rángattad a csúszkákat"

    Igen, ez nekem is feltűnt, először azt hittem, halucinálok, aztán lőttem ugyanott, ugyanazzal az obival két képet, ugyanazokkal a beállításokkal (alexpósan) mindkét vázzal, és ahogy húztam vissza, zajmentesebb maradt a D750 fotója. Hihetetlen ez az öreg vas, anyagilag nézve el kellene adnom, hogy Z obiba fektessem a pénzt, de nincs szívem hozzá (pláne nem annyiért, amennyit mostanában látok a FB csoportkban átlagos árnak).

    A fókusz pontosságával kapcsolatban azt vettem észre (de szerintem ezt írtam is fentebb), hogy a natív Z obikkal nagyot javult a helyzet. A 85 után megvettem az 50-et is, mindkettő kiváló, bár AF-C módban az 50-es mintha picit oda-vissza mozgatná statikus téma szeme esetén is a fókuszt, mindenesetre a képeken ennek nincs nyoma, 85-ös nem csinál ilyet. Most lenne a nagyfalat, a 70-200 cseréje. Kicsit vérzik érte a szívem, de itt is ugyanazt látom, mint a 85-ösnél: az FTZ-zett 85-ös is éles volt, de valahogy nem úgy volt éles, mint F vázon ugyanez. A tele esetében ez még annyival kiegészül, hogy az object tracking is kevésbé tud reszponzív lenni, és távolra mintha szórna is a pontossága. Tamron képviselet szerint a tap-in kalibrálás Z vázon nem jelent semmit, így marad a csere...

    A Tamron 70-200 G2-vel négyszer ugrottam neki a Tap-in konzolos kalibrációnak még DSLR mellett, ebből egyet világosban szabadtéren, egyet sötétben, a kettő átlagát beállítva, majd az általam használt gyújtótáv és tárgytáv kombókra súlyozva az addig kialakult beállításokat. Ebből összeállt egy olyan setting, ami a D750-nel gyakorlatilag bombiztossá tette az objektívet, és most néha úgy érzem a Z-vel, hogy éles, meg minden, de nem karcol. Talán a lágyság rá a legjobb szó, amit a Z6II képzaj jellemzői tovább rontanak.

    Magyarán, kelleni fog egy Z 70-200... Bár egy kicsit a Z8 felé is húzna a szívem. Nyilván semmi értelme, a technikámon többet kéne javítani, de valahogy nekem fontos a pengeéles és zajmentes kép mindig, minden szituációban.

    A 4070 TI-ről jó, hogy írtál, mert én 2070 Supert váltanék épp a cRAW AiDenoise teljesítménye miatt egy 4070-re, de ha érdemben nem gyorsult a két kártya közötti váltásnál Nálad, akkor ott súlyos probléma lehet a szoftverben, a két vas között legalább 30 százalék diffi van erőben, ha nem több. Ilyen felütés mellett marad az öreg vas a gépemben, játszani úgyse nagyon játszok már (sajnos).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák