Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz martonl #170 üzenetére

    Ezek szerint tényleg az van, amit írtál,
    Ha arra gondolsz, hogy azt tippeltem egy lehetséges hibaforrásnak, miszerint (a Telekom a tudakozó adatbázisába) "Beírta helyette a Netfone-t, mint szolgáltatót", akkor igen. Lényegileg eltaláltam az igazságot. Hiába no, vak tyúk (kakas) is talál szemet. :K
    Most a Telekom tudakozó valóban hasonlóan működik a netfone-os számok esetében, mint a Telenoré, azaz a szolgáltató nevét írja ki. Csak a megnevezés megtévesztő.

    csak ez azért adatvédelmi okokból is aggályos szerintem.
    Én itt nem látok adatvédelmi aggályt. Ha valaki nem tudja a számodról, hogy kié és rákeres, csak azt az infot kapja, hogy Netfone. Ebben nincs személyes adat. Ugyanazt azt infot kapja, mint ha az NMHH hivtalos számhordozási adabázisában keresne rá.
    A névre rákeresve pedig nem kap találatot, tehát megint nincs szó személyes adat kiszivárgásáról, visszaélés lehetőségéről.
    A családban már van egy számhordozásos Netfone előfizetés, egyet pedig tegnap indítottunk. Vannak a szerződésben adatkezelési nyilatkozatok, de egyik sem vonatkozik előfizetői nyivántartásban való szerepeltetésre. Sem pro, sem kontra, tehát rá sem kérdeznek erre a lehetőségre. Ebből én arra következtetek, hogy a Netfone nem akar tudakozót üzemeltetni a mobilos előfizetőiről. Nem kötelező, munka van vele, költség is, értelme sincs, tehát minek. Adatvédelmi aggály sem lehet ebből.

Új hozzászólás Aktív témák