Új hozzászólás Aktív témák

  • lappa86

    tag

    válasz l.skywalker #428 üzenetére

    "Külön jó, hogy eddig 2x írtad le, hogy profitot még mindig nem termel a cég. Holott évről évre folyamatosan nyereséges. És ne mondd, hogy ne, mert belinkeltem az oldalt, ahol nyilvánosságra hozzák a jelentéseiket."

    Pontosítottam, hogy nemzetközileg nem termel profitot, mivel itt a nemzetközi terjeszkedéséről volt szó még néhány hozzászólással ezelőtt, természetesen én is arra gondoltam. Amerikában lassan elérik a plafont, a növekedés ott már nem jelentős, és egy éve olyan piacokon jelentek meg, ahonnan a potenciális növekedést várják.

    "A bevétel és a profitnövekedés folytatódott a cégnél"

    De még mindig veszteséges a nemzetközi piacon, vagyis nem termel profitot nemzetközileg.

    "Azért ezek még egy laikus számára is elég biztató jelek, nemhogy egy olyan elmének mint amilyen te lehetsz."

    Ömm, azért jó ez a HWSW-cikk, mert tisztán látszik a grafikonon, hogy a 2016 első negyedéves piacra lépés a 130 országban mit is jelentett növekedésileg: semmit, a trend változatlan. Emiatt én nem lennék nagyon optimista. A negyedéves beszámolóból azért tanulságos dolgok derültek ki számomra, pl a saját tőke aránya nem valami jó, a rövid lejáratú kötelezettségek aránya tőzsdei céghez képest nagyon magas (ilyen szinten már rég nem tőkeinjekciókból kéne élni, hanem a kibocsátott részvényekből), stb.

    Én amúgy nem vagyok a Netflix ellen, félreértés ne essék, sőt, NAGYON szeretném, ha bejönne nekik ez a dolog, mert akkor a versenytársak is belehúznának, nagyobb versenyből több lokalizált tartalom jönne ki, és legálisan sorozatozhatna egy fél ország. De egy kicsit az inkvizició előtt érzem magam, ahol a szűklátókörű, elképesztően buta következtetéseket összehordó* fanboyok kivégeznének, amiért meg mertem itt említeni, hogy a Netflix jelenlegi világpiaci terjeszkedését abszolút elhibázottnak tartom.

    *Az erre vonatkozó, pár hozzászólással ezelőtt kért forrásaid pedig még mindig nagyon várom. :(

    A stílusommal semmi probléma, igazán sajnálom, ha ezt képes vagy személyeskedésnek venni.

    [ Szerkesztve ]

    Always with the negative waves.

Új hozzászólás Aktív témák