- Rendszergazda topic
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Linux Mint
- DIGI internet
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Elterelik a sofőrök figyelmét a vezetéstámogató rendszerek
- Finn kísérlet: kijelző helyett könyvet a diákoknak
- Bajban az Apple, nincs kereslet az iPhone 16 Pro mobilokra?
- Windows 10
- Vodafone otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
Új hozzászólás Aktív témák
-
AnonymusX
senior tag
Csak nem egy újabb szabadalmi trollhoz van/volt szerencséjük az Applenél?
-
AnonymusX
senior tag
Úgy látom, másképp kellett volna fogalmazzak, ami nem úgy jön le, hogy az intézményt degradálom.
Az angol nyelvű cikk szerint az érintett technológia elengedhetetlen a 802.11n és ac WiFi-hez, amennyire én tudom, ilyen szabadalmak esetén odafigyelnek a fair díjak megállapítására, nem mehet el a csillagos égig a szabadalom birtokosa. Gondoltam, az is megeshetett, hogy a Caltech túl magas összeget kért, ami nálam a trollkodás kategóriába esik (nyilván ez üzleti taktika, és akkor lehet alkudozni a feléből).
-
fatpingvin
addikt
gondolom annyi történt hogy a Caltech kifulladt és már inkább úgy voltak vele hogy inkább elengedik a dolgot mert az apple lobbi- és kenőerejével nem igazán tudnak versenyezni.
nem, egy pillanatig sem feltételezek fair play-t az apple részéről. semmilyen helyzetben.A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
-
azbest
félisten
a hírből nem derült ki semmi, csak hogy titkos megállapodásban emgegyeztek valami kapcsán valamiről.
Az endgadek régi cikkben írják, hogy becs szó nem trollkodás az alapszabadalom (54Mbps feletti sebességekhez), mert hát ez nem olyan. Nem mintha az magánegyetem ne lenne piaci cég. Bár az applet és broadcomot is ugyanazért akarta licenszfizetésre köteleztetni, amit a bíró sem tartott megalapozottnak.
A hülye amerikai szabadalmi rendszer híre alapján lehet annyi a drága szabadalom, hogy egy máshol már használt modulációt wifivel is használjanak. Mert minden ilyen bemondás külön szabadalomnak számít.
Úgy látom ilyesmit húztak rá a wifire [link] szóval hibaellenőrző/javító kód használatot, amit amúgy műholdas tévénél is és más területeken is használtak, csak "mi lenne ha wifin is ezt használnánk" jackpot. Az eljárást amúgy 1960-ban találták ki, 1996-ban kezdték elővenni. Ha be lenne linkelve bárhol az a két bizonyos szabadalom, akkor könnyebb lenne eldönteni, hogy trollok-e.
Szerk, itt írnak részletek is [link]
kétszer ugyanaz a két dolog 7,116,710, 7,421,032, 7,916,781 and 8,284,833.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen