Aktív témák

  • Ati33

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy ismerősöm internetkapcsolatával(ADSL) van probléma. Az illető(nem túl okosan) működő gép mellett kihúzta a telefoncsatlakozót a falból, majd visszadugta. Ezek után nem volt net, megnéztem az Eszközkezelőt és láttam, hogy az alaplapra integrált hálókártya is eltünt és azóta sem tudom elővarázsolni. Csatlakozási próbálkozáskor 769-es hibát írt ki.
    Újraraktam az XP-t(egyéb problémák miatt is) és az alaplapi drivereket, de a Hálókártyát továbbra sem ismeri fel.Nincs helyi kapcsolat. Mivel nem túl drága vetettem bele egy Realtek 8139 tipusú kártyát, beleraktam, felraktam a legújabb illesztőprogramját, összedugtam a modemmel, de továbbra sincs net. Azt írja ki, hogy egy hálózati kábel nincs bedugva illetve csatlakozási próbálkozáskor a 769-es hiba helyett '' a távoli számítógép nem válaszol'' hibaüzenet jelenik meg. Észrevettem azt is, hogy a vett hálókártyánál a müködést jelző kis ledek nem is világítanak az alaplapinál viszont igen, de azt viszont nem látja az XP.
    Hogyan lehetne megoldani, hogy az új kártyán keresztül lehessen csatlakozni a netre?

  • Pompi

    MODERÁTOR

    válasz Ati33 #1 üzenetére

    A topicot zártam. Itt lehet folytatni:

    Windows XP kérdések és válaszok [link]

    vagy

    Otthoni hálózat és internet megosztás [link]

    Feel Good Inc.

Aktív témák