Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    Topikgazda

    válasz amargo #7741 üzenetére

    Nekünk is vannak tök ugyan olyan rendszereink, csak épp nagyobb volumenben. Az a helyzet, hogy ~1-2% diferencia simán van bennük még akkor is, ha egymá melletti parkokat nézek (értsd: 1 park területe is jelentős, de mondjuk 20 hektáron belülieket nézek), de vannak légvonalban 3 és 5 km-re is parkok, amik már napon belül jelentős, akár 15-20%-nál is több eltérést produkálnak! Pl. amire nem szokás gondolni, az a széljárás, vagy épp a tengerszint feletti magasság miatti eltérés, ami különösen a párás, vagy épp szmogos időben látványos, mert míg az egyiket még köd lepi, addig a másik már javában termel! ...és akkor a 20km-rel arréb lévő parkokat már meg sem említem, mert azok aztán mindenből mást produkálnak napon belül.
    Éves szinten mégsincs jelentős különbség közöttük! Ezért szoktam azt mondani, hogy tök felesleges egy-két napi adatot az ismerős rendszeréhez hasonlítani! Ha nincs nagy baj, akkor úgysem fogjuk észrevenni... :N

    ...és ezt úgy mondom, hogy a napi rutinom része, hogy a parkok egysgételjesímétményét (kWh/kWp) összevetem! :B

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák