Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bullboy

    tag

    válasz Chal #20177 üzenetére

    Ebben legyen igazad:
    "Amire mernék fogadni, az csak annyi, hogy a már kiépült és szerződött rendszereket nem fogják visszamenőlegesen csesztetni, minden más bizonytalan."

    Igen, az egyik megpályáztatott is kb ezt mondta nekem telóban: " bármikor elkészülhetnek a bruttó elszámolás bevezetésével, akár hétfőtől is " Ő annyit kért tőlem, ha ilyet olvasok a hírekben, s tényleg akarok napelemet (igen, tényleg akarok), akkor viszont azonnal szerződjek, hogy benne legyek a tutiban.

    "És mégis mi lenne a jogalapja annak, hogy pl. a lassan 1 éves 50%-os támogatott rendszeremmel bruttóba kényszerítsenek? " Te nem láttál még ezektől visszamenőlegesen módosítást? :)
    "Nem tudom kitől kapod ezeket az infókat, de nem naprakészek." Napelem telepítőktől, de akkor innen is látszik, nekik sem tiszta pár dolog..
    (ezért is írkálok ide, Nektek, próbálok informálódni mindenhonnan. Ne vedd rossz néven!)

    "De ezt talán nem is kell magyarázni, nyilván az nem tud működni, hogy én életem végig szaldóra szerződhetek amerre csak megyek, csak mert a múltban vásároltam az akkori házamra egy napelemes rendszert." Ezt is kicsit úgy képzelem el, mint a mobilosoknál valami előfizut, neked van X előfizud, de megszűnik az újonnan kötőknek már nem elérhető, s hívogat az operátor, hogy köss át te is másik csomagra, mert már csak neked (meg mondjuk pár embernek) tartják fenn a csomagot.. Szóval így kicsit olyat vizionálok én is, hogy a szaldósokat nem piszkálják, akár 10-15 évig sem. (Az más kérdés, hogy az ilyen mobil csomag megszűnéseknek vmi huszáros vágás szokott lenni a vége, hogy önhatalmúlag átraknak egy másikba X idő után, szal egy kicsit sántít a példám)

    Többször felemlegetted, h korábban is volt Közlöny itt idézve, mivel kb 20000 hsz táján kapcsolódtam be ide, ezért nem kezdtem el vissza olvasni, de hamarost megteszem. (Ha máshogy nem, akkor célzottan a keresővel.) Az összefoglaló alján az idézett pár ember tapasztalatából azt láttam, a ~4900. is elég friss, 2020 májusi, szóval az eddig leírtak java (~15.000 hsz) , na, ennyi infón átrágni magam nem kevés idő. :)

Új hozzászólás Aktív témák