Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz RazoR #329 üzenetére

    Nekem a legnagyobb bajom ez a szaldó és bruttó.
    Készítettem egy egyszerű excel kalkulátort az összehasonlítás és költségek miatt ahol állítható a fogyasztásom, és 40%-al számolok saját termelés felhasználásával. Ilyen infókat szedtem össze cikkekből.

    Egy 5kwp-s rendszerrel szaldóban gyakorlatilag jelen felhasználásommal betermelnék pluszban 4-500kwh-t, és teljes egészében spórolnám a villanyszámlám (2020-as 137,000.-Ft).

    Egy 5kwp-s rendszerrel bruttósban ezzel szemben még mindig lenne kb 50.000.-Ft-os éves villanyszámlán, amivel évente 87,000.-Ft-ot spórolnék meg. Ez garancia időig tök jó de utána ha költenem kell a rendszerre akkor nagyon hamar felemésztheti a megspórolt összeget.

    Egy 10kwp-s rendszerrel szaldóban gyakorlatilag jelen felhasználásommal betermelnék pluszban 4000kwh-t, és teljes egészében spórolnám a villanyszámlám (2020-as 137,000.-Ft). A betermelés miatt még elvi oldalon kaphatnék további 63,000.-Ft körül, persze ha nem fogyasztom el a többletet idővel.

    Egy 10kwp-s rendszerrel bruttósban már átbillene a matek, elvi oldalon 25,000Ft körül fizetne nekem az áramszolgáltató a megspórolt 137,000.-es villanyszámlámon kívül.

    Mivel gyerkőc nincs a legjobb 50%-os alternatíva egy 10kwp-s rendszerre nem megy. 100%-osban nagyon csak úgy jön ki, hogy nemigazán éri meg beruházni az éves 87,000-es spórolásra amivel valószínűleg fenntartási költségeim is lesznek.

    Természetesen az "agyalás" teljesen máshogy nézne ki egy megemelt villanyárakkal ami valljuk be őszintén várható lesz. Gyerkőc hiány miatt még a plusz pontokban sem játszok így lehet a 100%-os is egyébként esélytelen, viszont önerőből egy 10kwp-s rendszert felhúzni kb 4 milláért megint nem tudom megérné-e....

    Persze ha még szaldósban is lennék egy 10kwp-s rendszerrel, a fene se tudja hány évig élvezhetem, mert erős gyanúm, hogy átrakják őket is idővel bruttósba.

    joceehunt felhasználónak 60 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=joceehunt

Új hozzászólás Aktív témák