Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mukibuci

    MODERÁTOR

    válasz Hmura #14948 üzenetére

    A kis elméleted saját magad cáfoltad meg :U

    Példa:
    veszel egy független telefont 60E Ft-ért. A telefon vodánál 80E Ft.
    Nincs hűséged, a havídíjad 5.000 Ft.
    Kifizetsz a két év alatt 2x12x5000 = 120.000 Ft-ot.
    Ennek a kamata 5%-kal LENNE 6.000 Ft.
    Emel a szolgáltatód 8 hónap után emel a díjon MINDÖSSZE 5%-ot,
    azaz két év alatt 16 hónap x 5000 x 0.05 = +4.000 Ft
    Közben jön egy NMHH döntés, hogy kötelezően csökkenteni kell a
    kapcsolódási díjakat, emiatt lemennek (ha szerencséd van akkor neked is)a percdíjak az új csomagokban 2-3 Ft-tal, ezért ér havi 3-500 Ft veszteség,
    azaz 12 hónap x 300 = 3.600 Ft

    Vagy te nem teszel kártyát a telefonba, csak snake-ezel rajta? És az ikea kártya az minek van? Annak nincs havidíja?

    [ Szerkesztve ]

    Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

  • Barthezz2

    MODERÁTOR

    válasz Hmura #14948 üzenetére

    Te rohadtul el vagy tévedve elég sok mindenben...

    De legalább azt olvastad volna el, amit leírtam. De komolyan. Keress rá a HTC Trophy készülékre neten, 80-ért, zuggsm-ből megkapod, tartozékok nélkül. Én a vodánál megkaptam 60-ért, eredeti csomagolásban, minden tartozékával együtt(nem is értem, honnan vettem azt az emeletes marhaságot, hogy a voda kiszedné a tartozékokat, ellenben az általad emlegetett, független készülékeket áruló gsm boltok bizony előszeretettel megteszik). E mellé 3500Ft-os havidíjat fizetek, amiben benne foglaltatik 125 perc lebeszélhetőség, és 100Mb internet forgalom. Azaz a havidíjam 100%-ban felhasználható, így az általad idétlen módon számolt havi leosztás, amivel bizonygatni akarod, hogy márpedig rohadt szarul jártam, egyáltalán nem állja meg a helyét. Innentől meg értelmetlen is tovább olvasnom, amit írtál..

    De ballagj már be egy saturn, vagy euronics, vagy hasonló boltba. 40-60-ért megkapom az LG GT540-et, ami rohadtul nem az a kategória, mit amit én vettem. De pont nemrég láttam, a tescoban egy gagyi samsung teló, 4990 volt, vitamax instant csomagban, ugyan ez a saturnban 10k.. Független ugyan, de sim nélkül ugye sokat nem ér, az meg megint plusz költség.

    Attól meg rohadtul falra mászok, mikor valaki azzal dobálózik, hogy "haha, megkaptad a kedvezményt a telefonra, aztán havidíjban meg 20x visszafizettetik veled." Ember, te azzal, hogy előfizetsz valamire, nem csak a készüléket vetted meg. A szolgáltatás, amit mellette x éven keresztül használsz, az smafu? Ja vagy azt ne számoljuk, mert szerinted a havidíjjal továbbra is a készüléket fizettetik velem, mert a szolgáltatásnak ingyen kéne járnia?

    És kérlek, ne példálózz hülyeségekkel, leírtam neked a konkrét tényeket, de akkor mégegyszer, és kérlek, ha nekem nem hiszel, nézz utána, és ennél a konkrét példánál magyarázd el nekem a te érveiddel, hogy mért jártam szarul:

    HTC Trophy készülék, Tweet Surf csomagban, teljes felszereléssel.
    -Készülék: 59,990,-
    -Havidíj: 3500,- ; 125 perc, ami minden belföldi irányba lebeszélhető, 100Mb adatforgalom, ezen felül 20Ft/perc/sms, net túlszámlázás nincs
    -2 év gyártói garancia a készülékre

    Nos? :U

    Abban igazad van, hogy a nyugathoz képest el vagyunk maradva, nem kicsit, ezzel nem is vitatkozom, de ez meg nem csak a mobilszolgáltatásokra igaz, hanem általában mindenre.. Viszont sok mindenben meg baromira nincs igazad, és tények nélkül a saját gondolataid szajkózod, annak ellenére, hogy sokadszor hozok fel neked tényszerű példát az ellenkezőjére..

    De arról tehetnek, hogy azonos költségű technikával, azonos paraméterekkel,
    alacsonyabb munkabérekkel miért kerül 2-3-szor többe a telefonlás, mint
    tőlünk nyugatabbra.

    Uhh, ha tudná, milyen költségei vannak egy idehaza működő mobilszolgáltatónak, amik máshol nincsenek, van elenyészőek, nagyon meglepődnél. De ezzel kapcsolatban ha jól emlékszem, a mobilarénán is volt már korábban cikk, had ne én keressem meg helyetted.

    [ Szerkesztve ]

    Everybody lies.

Új hozzászólás Aktív témák