Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tonyk

    veterán

    válasz Flowtation #15745 üzenetére

    Mi egy Samsung SCX-8123-at kaptunk, amivel ki kellene váltani az intézmény eddigi összes nyomtatóját, fénymásolóját. Ez eddig még ok is lenne, csak a padagógusnak nincs olyan, hogy elég, ha nyomtatásról és fénymásolásról van szó. Ezt kellene valahogy normális keretek közé szorítani. (Az hogy x mennyiségű papírt adok a kezébe nem megoldás, mert nyilván hoz magának ha elfogy.)
    Ebben a Samsungban van valamilyen elemi szintű felhasználókezelés (max 100 user), de sajna nem tudja az össz lapmennyiséget számolni, csak külön-külön. Tehát hiába állítok be pl 200 oldal fénymásolást és 200 oldal nyomtatást, ha az egyik csak nyomtatni szeretne, a másik meg nyomtatni és fénymásolni. Azzal meg csak én hülyülök meg, ha állandóan a nyakamra járnak, hogy most tegyünk át a fénymásolásból a nyomtatásba, aztán vissza, mert épp olyat akar csinálni.
    Eddig volt egy chipkártyás fénymásoló, aki addig nyújtózkodott amíg tartott a keret, de ezt most beszántotta a KLIK az összes nyomtatóval együtt.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

  • sanzi89

    addikt

    válasz Flowtation #15745 üzenetére

    De bizony. :DDD Melyik tankerület?

    Mi három régi nagy fénymásoló helyett kaptunk egy Bizhub C227-est, meg két C258-ast. Mindegyik színes, de már előre meg lett mondva, hogy a színes tonerre nem fognak pénzt adni, így nincs színes nyomtatás. Akkor miért küldtem színes fénymásolót, miért nem csak egy monokrómot, mint régen? Na mindegy, ezt már beállítottam. A kis nyomtatók megmaradtak - szerencsére nincs sok - de toner nem lesz bele már új.

    Mindegyik fénymásoló NFC kompatibilis, a legjobb az lenne, ha mindenkinek lenne NFC kártyája, kerete fénymásolásra, nyomtatásra, színesre, fekete-fehérre, de erre kellene még infrastruktúra, plusz egy olyan szakember, aki ehhez ért, és beállítja, elmagyarázza az iskolai rendszergazdáknak, mert pl. rajtam jelenleg bőven túlmutat ez a probléma, és ilyen-olyan patkolásokkal próbálok valamit szépíteni a dolgon.

    "Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

Új hozzászólás Aktív témák