Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Slowman

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #5244 üzenetére

    Ez a dolog, hogy "Azért nincs mert olyan "minőséget" amit a Canon 50-es obi képvisel nem vállal be a Pentax" ez azért egy kicsit rossz politika a Pentax részéről mert ezért nem vág bele senki ebbe a rendszerbe, mert nem tud normális settet összerakni kevesebb pénzből. Tudom én is, hogy az az obi papírból van, de olcsó és az árát megéri, míg a Pentax obik enyhén túlárazottak. Ez a hozzáállást szerintem az olyan gyártók engedhetik meg maguknak mint a Hassi vagy hasonlók.
    Most nézd azt, hogy kéne egy jó portré obi mondjuk egy 85/1.8 100k körül. teljesen jó minőség és ár. Ráadásul Canon már USM-eset ad ennyiért. Ezt nem tudom megvalósítani Pentaxba. Van a 77/1.8 igen de ennyiért már azért más gyártónál is bőven válogathatok ugyanilyen minőséget, komolyabb vázra :K . Ráadásul nem kell kikönyörögnöm egyik boltba sem, hogy megrendeljék, hanem bemegyek, kipróbálom, megveszem. Ha pedig a minőségre utaznak akkor viszont be kéne törni a pro szegmensbe (akárki akármit mond nem kielégítő ez a rendszer egy profinak), és nem ilyen filmes korszakból fejlesztett öszvérrel amire MF obikat kell használni ha nem akarod, hogy a gatyád rámenjen. Egy szó mint száz, nagyon dobbantania és fejlesztenie kéne a Pentaxnak. Jó ez, hogy támogatja az MF obikat és van fénymérés és élesség visszajelzés egyszerre meg stb. de ennek kéne lennie annak a plusznak amivel jobb a többi gyártónál, ez nem elég erős ütőlap ebben a helyzetben. Minek pakoljak bele ebbe rendszerbe több millát (feltéve ha lenne) mikor másikba is megtehetném ahol van innováció, és ott azért észrevehető egy folyamatos javuló, fejlődő tendencia, nem ilyen rapszodikus. Amúgy még mindig a marketingeseket tartom hülyének, mert tized annyira sem "propagandálják" a terméket mint amennyire lehetne, sőt taszítanak maguktól mindent. Sok helyen azért nem tesztelik mert nem sikerül hozzájutni a termékhez, és minek vesződjön vele ha a gyártó maga nem akarj, mert mindenféle ióta feltételt szab, holott a többi gyártó tárt karokkal várja a tesztelőket mert ezzel nem kis reklámot tudhat be.

    [ Szerkesztve ]

  • Darkness1

    aktív tag

    válasz Mercutio_ #5244 üzenetére

    Hát nem tudom, de a 35mm-es Nikon-t sokan kedvelik, nem drága és csak be kell menni érte a boltba. De pl. 50mm-esből is több van nekik, lehet válogatni. Szóval, nem hinném, hogy ez a valódi ok.

    No stress, no work Today!

Új hozzászólás Aktív témák