Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #79335424

    törölt tag

    válasz 313313 #35626 üzenetére

    Mert mobil, tehát változó körülményekhez kell igazodni.

  • asdf_

    veterán

    válasz 313313 #35626 üzenetére

    Mobil részen akkor miért lenne akkora elvárás a dolog?

    Kell-e a vezetekes szolgaltatashoz frekvenciat venni? Kell-e bazisallomasokal teleszorni az orszagot? Kell-e viselni mind penzben, mind idoben viselni az ezzel kapcsolatos koltsegeket (engedelyeztetestol a felallitasig)? Kell-e lakohazak tetejere epitett bazisallomasok utan evi tobbszazezer/millio Ft-os berleti dijat fizetni? Kell-e a bazisallomasok kozotti mikros adatatvitelt kiepiteni, ennek koltseget viselni, (akar backup, akar eles uzem). Eldunnyog-e a szolgaltatas az akar orokolt, a user falaba/epuletebe valamint az utca ala/poznan 30-40 eve letesitett vezeteken?
    Nos, szerintem az osszes kerdesre nem a valasz, kiveve az utolsot. Es az osszes nem valasz egy rakat zsetonba kerul, no ezert akkora elvaras.

    Termeszetesen madzagos fronton azert tortentek valtozasok, mert azert a drotos telefonelofizetesek valami negyede/harmada/nem tudom mennyi* mar koaxon/uvegszalon megy, tehat ezt a halozatot a jelenlegi szolgaltatoknak fel kelett epiteni, ugyanakkor ez egyreszt jelentosen alacsonyabb koltsegu, mint az mobilos cucc, no meg ugyanazon a madzagon lehet netet, kabel tv-t is szolgaltatni (es eladni HD csomagokat, meg felvevos STB-ot berbeadni szep osszegekert), tehat ott a megterules is baratibb.

    * tobbszor fikaztam itt az NMHH-t, hogy mar nincs mobil- (es?) vezetekes gyorsjelentes, ezuton kovetem meg oket, mint egy eheti cikkbol kiderult, a mobilszolgaltatok dontottek ugy, hogy a statisztika alapjaul szolgalo onkentes adatszolgaltatast beszuntettek, ezert nincs mar statisztika.

Új hozzászólás Aktív témák