Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz *Ropi* #15768 üzenetére

    Erre gondolsz ? - az előd 18-300 példáján szemléltetve.

    Idézem:
    Fortunately, the AF-S DX NIKKOR 18–300mm f/3.5-5.6G ED VR features Nikon VR (Vibration Reduction) image stabilization that provides 3.5 stops* of blur free handheld shooting, ...

    Tehát semmi "bizonyos körülmények között" vagy "akár". Semmi köd. Szimplán "biztosít, garantál, nyújt" , azaz provides. Ez ilyen implicit-explicit dolog, mert az sincs persze odaírva, hogy "mindig", vagy hogy "nonstop". Ez a bibi.

    Na jó, egy csillag van felette. Lássuk, mit ír a csillagozott rész:
    Based on CIPA Standard. This value is achieved when: DX-format lenses are attached to a DX-format digital SLR camera and zoom lenses are set at the maximum telephoto position.

    Tehát továbbra sincs semmi köd, hogy "talán" vagy "akár". Semmi. Marad a konkrétum, tehát ha fogok egy DX üveget - esetünkben ezt, amiről beszélünk - és kitekerem 300-ra, ad nekem 3.5 stop-nyi EV előnyt statikus témánál a VR, ekvivalens 450-en. Aha. Én meg a mikiegér vagyok, jónapot kívánok. :))

    Hát Ropi, bocs, én nem eszem ennyire forrón és azonnal a marketing pitét :)) :N :N :N

    Tehát fixen van állítva még mindig, hogy az obi azt tudja, amit ír róla a gyártó. Az egyetlen "lötyögés" a rendszerben maga a CIPA Standard mérési módszere lehet, na OTT és ABBAN már lehet ködösítés itt-ott, ami megengedi, hogy itt 3.5-öt adjanak egy DX-es obira 300-as állásban :W :)) (Omg ezt senki nem hiszi el remélem)..

    No és akkor a dpreview tesztje a stabijáról: [link] - nem is kommentelem, jól lehúzza, ahogy kell.

    Vagy itt a LensTip review a 18-200-ról, VR rész: [link] :)) Szintén telibe lol: úgy kaptak 4 helyett (ami azóta a Nikkor honlapján 3.5-re lett mérsékelve) 3 EV-t a tesztben, hogy 70mm-en nézték a bemozdulás mértékét és a VR hatékonyságát, nem a CIPA által nézett 200-on :D Tehát csinált a LensTip egy 70 milis VR tesztet a gyártó 200-as állásban írt VR teljesítményére és így is alatta van. Mi lehet 200-on ? :W

    A Calibra-m is fogyaszt nullát hegyről lefele motorfékkel, meg repülni is tud, szakadékban, még hátszél sem kell. Na de jöjjünk már le a földre kedves gyártók és ezen röhögtem, hogy kb. az egész világunk egy nagy kamu, fogyvédelem (valami globális) mint olyan pedig nuku. Még jó, hogy ezeket a teszteket nem tiltották be eddig, a türelmesebbjének pedig van agya értelmezni az eredményeket.

    IRL esetben ezeknek az üvegeknek úgy durván 2 stop-ot mondanék jóindulattal, tele állásban. Hozzátenném, hogy itt az alap lódítással van nyűgöm, nem a két obival, mert a Canon is ugyanígy bullshitel és az egész világ kvázi. :)) ;)

Új hozzászólás Aktív témák