Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jokeph

    nagyúr

    válasz Czmorek #48301 üzenetére

    A BIOS-nak csak annyit kell tudnia, hogy besorolja a bootolható eszközök közé. :D
    A csupasz pci-e SSD-t sajnos a legacy BIOS-ok (meg a korai UEFI-k sem mindegyik, pl. az Asrock X79 Extreme 9 sem - de ezeket mod BIOS-al meg lehet viszonylag könnyen oldani, a kínai "X79"-es lapok pl. AMI Aptio BIOS-a kezeli az NVMe boot-ot) ismeri fel ezen a szinten eszközként. :(
    Úgy működik, mint egy saját BIOS-os hálózati vagy SCSI vezérlő. :))

    [ Szerkesztve ]

    RyZsa konfig: R5 5600X, Gigabyte X470 Aorus Gaming 7 Wifi, LF III 360 Dark AIO, 4*8 GB Patriot Viper Steel 4400 CL19 KIT, TT TGS 650W RGB, Netac 930E 250 GB, Sapphire Nitro RX 480 8 GB, DELL P2417H *2, Thermaltake Core X31 Riing

  • Zlin50

    senior tag

    válasz Czmorek #48301 üzenetére

    A hajtás relatív.
    Én nem pályázom egyenlőre NVMe /M2 SATA meghajtóra , mert a tesztek szerint a random átvitelük nem sokkal nagyobb mint a normál SSD-nek, és így a rendszer nem fog jobban száguldani, hogy megérné az egész bélést cseréni.
    Viszont a SATA II és SATA III között van különbség, és így miért ne merülhetne fel az hogy egy SATA II-vel rendelkező lapra egy normál SATA III-as vezérlőt rakjak.
    Ez a kettő [link] , [link] működik is bootolással együtt. Ez [link] viszont nem bootol, a rendszerben viszont a rákötött meghajtók megvannak. A gyártót előzetesen szándékosan megkérdeztem , hogy a kártya kompatibilis-e a PCIe 2-vel. A válasz az volt hogy igen, visszafelé kompatibilis. Nemleges válasz esetén meg sem vettem volna.
    Ha a rendszerben működik, akkor vajon lehet-e arról szó, hogy a 1366-os lappal inkompatibilis? Ha inkompatibilis lenne akkor azt gondolnám , hogy a rendszer sem kezelné. Van viszont USB 3.1 vezérlő is a lapon ami szintén PCIe V3-as és működik.
    Kérdéses most már számomra , hogy egyáltalán boolható -e...

    [ Szerkesztve ]

    "HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

Új hozzászólás Aktív témák