Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szotyola05

    újonc

    Sziasztok!

    Tegnap vettem egy Samsung T24D390EW monitort, de valahogy nem esett le az állam.

    Ez az első full hd tv+monitorom és a full hd szép is jó is de nem vagyok teljesen elégedett.

    Lehet hogy csak az én szemem nem szokott még hozzá, de azért meg kérdeznélek titeket is hogy nektek van valami tapasztalat ezzel a monitorral kapcsolatban?

    Kinézetre szép, de a talp elég instabil és valami nem stimmel mert egy zsepivel ki kellett hézagolni a talpat hogy vízszintben legyen a monitor. Szóval ez sem győzött meg, de ezen túl teszem magam.
    Viszont a kép valahol nagyon szép valahol nagyon nem. A két alsó sarokban mintha erősebb lenne a led világítás mint középen meg fent, és ez a sötét háttéren, vagy sötétebb játékszakaszon nagyon feltűnő tud lenni.
    Próbáltam játszani a beállításokkal, de valahogy nem tudom be lőni rendesen a fényerőt. Ha lejjebb veszem a fényerőt vagy a háttér világítást akkor nem vakít a fehér viszont olyan sötét a kép hogy már nem élvezhető.
    Ha fel veszem a fényerőt akkor meg kivakít a fehér.
    A fehér az nagyon szép fehér de a fekete nem az igazi, és néha szúrja a szemem.
    A csatlakozókon se igazodok ki.
    Nem tv set akartam, de ez volt feketében a sima monitor csak fehérben azt meg nem akartam, és ez csak 5k val volt drágább. Gondoltam majd talán lesz valami haszna a tunernek is.
    A sima monitoron csak egy hdmi és egy régebbi csati van azt hiszem d-sub.
    A tv sen már van sok minden, pl. 2 db hdmi, na itt azt hittem hogy mindegy melyikbe dugom, de nem.
    ha az egyesbe dugom akkor még egész jó a dolog, de a fent említett problémák vannak ezen használom.
    De ha át rakom a kettesbe akkor meg változik minden, a képarányt újra kell állítani és nem is jó neki a 16:9
    mert ilyenkor lelóg egy centi a képből, csak a képernyőhöz korrigált módban rakja helyre, és a színek is teljesen el vannak állítva + nem szépek a betűk meg a kontúrok.
    Szóval a lényeg hogy ez most csak nekem új és fura vagy egy a pls panel nem az igazi?
    Először ips paneles asus t akartam venni, de meg tetszett ez a Samsung, próbáltam keresgélni hogy mi ez a pls panel de sehol nem találtam összehasonlítást az ips el. Lehet hogy azzal jobban jártam volna?
    Még holnapig vissza tudom vinni 3 napos dolog miatt. Szóval ha tudok egy már ki próbált nagyon jó monitort
    aminek jó az állványa és a képe is gyönyörű és nincsenek ilyen problemek akkor írjatok egy párat.
    Nem kell hogy tv s legyen, csak a full hd érdekel, és lehetőleg ips panel, bár ahogy néztem tn böl is voltak szépek.

  • Szotyola05

    újonc

    Jah és még valami eszembe jutott, maximum 60hz be állítás van, én azt hittem hogy ezek az uj monitorok már többet tudnak. És filmnézésnél amikor a kamera folyamatos tempóban halad egy irányba és van egy felirat, mintha a feliraton látszana hogy szaggat enyhén, vagy valami nagyon fura dolog törtnéik nem igazán tudom el magyarázni :)

  • Szotyola05

    újonc

    válasz kenguru99 #14646 üzenetére

    Köszi a válaszod szerintem meg tartom. PS4 en elég jól szerepelt.
    Bár a 60 hz kicsit zavar.

Új hozzászólás Aktív témák