Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jimspie

    tag

    Szeretném kikérni a véleményeteket lehet kicsit off téma, de szerintem tudtok segíteni.

    Van 3 kijelzőm - 2x 22"-os monitor, egyik LCD másik LED + egy 13-as cintiq interaktív tábla monitor.
    Az LCD monitorom fényereje a leggyengébb, de a szemem ehhez szokott hozzá, nekem ez tűnik természetesnek.
    A LED tv-n és a Cintiq-en eléggé kiégettnek tűnnek a fehér és világos színek melyeket grafikai munkáknál kb képtelenség megkülönböztetni. A fekete és fehér értékelnél alulról és felülről 5% kb meghatározhatatlan a kontraszt és a készülék világítása miatt míg az LCD-n tökéletesen meg lehet különböztetni egy 95-ös és egy 100as értéket is (fekete és nagyon sötét szürke közti különbségről beszélek pl). A kérdésem az lenne, hogy szerintetek melyiket lenne érdemes használni a cintiq mellé? Grafikai melókra használnám természetesen. Most nem tudom melyik ad valósághűbb képet.
    Tehát:
    LCD - kevesebb fényerő, fakóbb fehérek, sötétebb fekete szín, értékek jól elszeparálódnak.
    LED- erős fény, LCD-hez képest vakító fehér, értékek alsó felső 5%-a alig megkülönböztethető.
    Cintiq - hasonló a LED-hez. Baromi szép képi világ, de az ezen készített képet az LCD monitoron visszanézve nagyon fakónak hat - a LED-en viszont ugyan olyan képet kapok.

    -> Használjam-e a cintiq-et az LCD-vel így kétféle szemszögből láthatom a végeredményt így tudom korrigálni azt, hogy mindkét fajta kijelzőn kellemes, élvezhető képet kapjak vagy a LED monitort érdemes használni (mert esetleg az LCD alacsony fényereje ad hamis, gyenge képet).

    Nem tudom ez mennyire érthető így, remélem világos ^^

    Köszi.

Új hozzászólás Aktív témák