Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szaki58

    aktív tag

    válasz Ba cy lus #99108 üzenetére

    Korábban már írtam, és ezt komolyan gondolom, hogy a fejhallgató saját hangja a döntö dolog. A láncot tekintsük most "láncnak", név nélkül. Azt vallom, és nagyon idézőjelesen mondom, hogy sértődés ne legyen a hasonlat miatt, hogy "az alapvetően rossz természetű nőn egy hajfestés csak kicsit segít". Alapvetően marad olyan, amilyen.

    Minden fejhallgatónak van egy alap karaktere, amin lehet erre vagy arra változtatni, finomítani saját szánk íze szerint, de gyökeresen nem fog megváltozni. Mondok egy példát tapasztalatból. A barátom szereti a teres, részletező hangot. A HD600-tól jutott el az ATH-ADX5000-ig. Nagyon elégedett vele, de köztudott, mindkettőről, hogy nem basszus bajnokok. Nálam EQ számításba sem jöhet, ezt leszögezem. Nos, ez alá a fejes alá akár talicskát is tolhatsz aranyozott foggantyúkkal, alig fog változni a hangkép. Kipróbáltam, letoltobeze is megtette, kérdezd csak meg! A másik véglet is járt a kezünk között. Mindegy volt , hogy mire kötöd a dum-dum megmaradt, legfeljebb finomodot, de ott volt. Hát erről beszélek, és úgy gondolom, hogy lesz, aki igazat ad majd nekem.

    Tehát nem a "kinek a lánca, hallása, ízlése" alapján döntök, hanem sok-sok ember együttes értékítélete alapján, ami véleményem szerint az adott fejhallgató saját karakterét eléggé jól körvonalazza. Aztán majd választok hozzá körítést. Most is ezt csináltam, hidd el, nem ördöngősség.

    Amúgy ezt a meghallgatás dolgot elfelejthetnéd már! Ez nem Amerika, én meg ráadásul "hátrányos helyzetű vidéki (nem paraszt! :DD ) vagyok. Mit és hol hallgassak meg, megmondanád?! És akkor hogy is van az, hogy csak és csak is meghallgatás után...?! Tessék már felébredni.

Új hozzászólás Aktív témák