Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz chrisnagy13 #97109 üzenetére

    Igaz, hogy ennek sincs köze a “kérdéseimhez“, amelyekre sose tudtok válaszolni, ő mindig hallgat, te meg folyton terelsz, inszinuálsz. (Nagyságrendekkel több mérést néztem már, mint te.)

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Rhino666 #97121 üzenetére

    "akarmilyen kanocrol van szo, minel rovidebb, annal jobb torvenyszeruen (alacsonyabb az ellenallas, ami 5 meter felett mar problemas lehet)"
    Nem törvényszerűen.
    A vezeték impedanciája csak egy paraméter, de többek között az is olyan paraméter, amelynél megesik, hogy a nagyobb a jobb. A hosszabb vezeték önmagában természetesen többet torzít, ez alól valószínűleg nincs kivétel. Ellenben számos más paraméter számíthat abban, hogy adott rendszerben egy hosszabb vezeték jobban szólhat, mint a rövidebb. Például az impedanciaillesztés. Van(nak) cég(ek), akiknél kifejezetten adott hosszúságú vezeték szolgál adott készülékekhez, milliméterre kiszámolva. És akkor ott a rövidebb rosszabbul szól - legalábbis a gyártó szerint, és sokak tapasztalata szerint is. Sok ilyen példa tud lenni.
    Tehát mondatoddal ellentétben nem törvényszerűen jobb a minél rövidebb vezeték, és például leginkább éppen az általad a magad igazául felemlített impedancia miatt nem törvényszerűen.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Ba cy lus #97150 üzenetére

    Konkrét kábelből többfajta hossz.
    Az egy külön téma, hogy bizonyos konstrukciók hogyan viszonyulnak más konstrukciókhoz.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Sinesol #97156 üzenetére

    Évek óta egy-kéthavonta előjöttök ezekkel a szövegekkel, mindig veszekedésig viszitek. Pár hónapja, amikor Tulku megvette a 3000 dolláros Entreq USB kábelt [szerk.: mert úgy szólt, hogy fél óra alatt beleszeretett, és fogta magát, megvette], mondtam neki, hogy írja be, lássuk mit szólnak hozzá Sinesolék. Na akkor nem mertetek megszólalni. Félrenéztél és másról kezdtél beszélni.

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz Sinesol #97174 üzenetére

    A kitörölt részedhez, miszerint "olyan költésnél már felesleges észérvekkel jönni", hozzávegyítve az "ami nem érdekes számomra, ahhoz nem szólok hozzá".

    Hát kevés érdekesebb téma volt számotokra (rendszeresen hifistahívőidiótázók) az utóbbi években, mint a drága kábelek, különösen a digitális hifi kábelek mint mókusvakítások, amiket szerintetek a hívő idióta audiofilek hívő idiotizmusból vesznek. Észérveket nem nagyon láttunk az évek alatt, csak sztereotípiákat és inferlatívuszokat.
    A konkrét kábel kapcsán (Entreq, virtuális földdel is, Amir számára triplán vörös posztó) szép nagy képet is betett Tulku, aztán esett is róla szó egy darabig, de csak azok szóltak hozzá, akik nem szoktak résztvenni az általános hifistaidiótázásban, tehát nem kellett racionalizálniuk, hogy akkor most Tulkut is "illene" következetesen lehívőidiótázni. Az általános idiótázók félrenéztek csendben - másról beszéltetek. Mégiscsak Tulku...
    Elfogadom, hogy - bár ott voltál a környéken - "Az említett dolog még csak nem is rémlik", de az nem következetes, hogy "valószínűleg nem is írtam volna rá semmit". Neked - és a többi általános hívőidiótázónak - le kellett volna hívőidiótáznotok Tulkut ott helyben személyesen [szerk.: vagy most, itt az alkalom]. Ami nehéz ügy, mégiscsak Tulku... :Y

    [ Szerkesztve ]

  • #71562240

    törölt tag

    válasz -Skylake- #97180 üzenetére

    "...egy egzakt mérés (mérjen az bármit is) áll szemben a..."
    A szóbanforgó "mérőműhely" méréseinek egzaktsága általában is elég vitatható, és a konkrét esetben is. És nem mindegy, hogy mit "mér". Hangminőséget bizonyosan nem, mert arra egyelőre senkinek nincs elektromos mérőeszköze, komoly laboroknak se, nemhogy Amirnak.
    Amikor lesz elektromos mérőeszköz hangminőség mérésére, akkor már nem lesz szükség a biológiai emberre, mert a gépi ember - és/vagy a kiborg - fejlettebb lesz.
    Hifi eszköz megcélzott produkciója a zenei hangminőség. Azt egyelőre csak az emberi érzékszerv tudja mérni a Föld bolygón. Az elektronikai mérőeszköz csak bizonyos elektromos paramétereket tud mérni - valamekkora felbontásban és több-kevesebb korrelációban a zenei terhelés jelentette követelményekkel, hogy megfelel-e, és mennyire felel meg bizonyos elvárt elektromos paraméterértékeknek a mért készülék. Emberi fülekkel való meghallgatásokkor pedig kiderülhet hogy mennyire jelezték előre az elektromos paraméterek a zenei hangminőség bizonyos részparamétereinek az elektronikai hátterét. Ráadásul ezerféle egymás ellen játszó paraméter.

    "hallom, hogy helyükre kerültek a zenészek (...) eltűnt a fátyol az énekesnő elől"
    A hangminőségről való visszajelzések szokásos nyelvezete persze sokszor fordul lírába, kénytelen is, hiszen szöveg útján csak metaforák segedelmével tudunk érzékeltetni hallásélményt. Vagy színt. Vagy hőt. Vagy fájdalmat. Ha neked ez nem tetszik, akkor peched van, mert mint mondtam, hangminőséget továbbra is csak a fülünkkel tudunk mérni, oszcilloszkóppal nem.
    Te a magad zenehallgatására veszel fejhallgatót a számos hangminőségi paraméter és annak elektromos háttere összegzésével vagy a Szent SINAD számára a számos mérhető és nem mérhető elektromos paraméterek közül kiragadva egy-két mérhetőt?

    "Te kérsz számon észérveket máson?"
    Nem kértem számon. Megállapítottam, hogy indokolatlanul emlegette magára, mivel nem szoktatok ilyenekkel szolgálni a szóbanforgott témában is szokásos heveny idiótázásaitok közepette.

    "Szerintem a "megmertem egy meroeszkozzel , itt az eredmeny amit a meroeszkoz adott" talan kicsit konolyabb eszerv"
    Mire észérv? Arra, hogy lehetetlen, hogy halljam? Arra nem. Arra az az észérv, hogy hallom-e vagy sem. Ha kell, egzakt vakteszten. Vagy hogy sok-sok hallgató hallja-e vagy sem statisztikailag "elegendően" egybehangzóan egymás eredményének tudta nélkül. Gondolkodom, tehát vagyok. Hallható, tehát van. Ez észérv arra, hogy más-e a hangminősége két hifi eszköznek.

    Tulkut te se mered leidiótázni. Longot, kammerert..., általános hifistákat mered. (Várhatóan megyek Tulkuhoz jövő héten, remélem, lesz egy kis ideje megmutatni a szóbanforgó kábel hangját.)

Új hozzászólás Aktív témák