Új hozzászólás Aktív témák

  • Exodius

    őstag

    Kedves mindenki!

    Egyik 2019-es fogadalmam az volna, hogy megújítsam az eddig rendszeremet és hogy jobb szinergiát találjak, mint ami jelenleg lehet. Mondom is az infókat. Jelenleg egy Audio Technica ATH-AD500X-es fejesem van, de kevésnek érzem, erről szeretnék feljebb ugrani, mert szerintem a Denonon-ban van még tartalék. :)

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon.

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Elsősorban zenére, másodsorban filmre. Sajnos (nem sajnos, mert minél több annál jobb) elég széles a zenei ízlésem. Pszichedelikus zene, IDM, Ambient, Rock, Jazz, rengeteg filmzene (nem soundtrack, hanem score), klasszikus és némi metál is (Van Halen és Motörhead eddig, de ki tudja miket fedezek még fel :DDD).

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Az összeg olyan 150.000 Ft lenne (remélhetőleg ez már nagyobb ugrásnak számít), remélem ez elég lenne.

    4.) Új vagy használt?
    Új.

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindegy.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Éljen! Sírni akarok tőle! :) Zavarról nem tudok. Kezdetben egy Sennheiser HD555-ösöm (2009-2014) volt meg a fentebb említett AD500X-em ami jelenleg is szolgálatot teljesít (2014-). Ez utóbbi jobban bejött, de ki tudja mi az amitől még jobban megőrülnék. :)

    8.) Honnan vásárolnál?
    Passz. Ahonnan ti ajánljátok. :)

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Jelenleg egy Denon DA-300USB DAC-om van. Kíváncsi vagyok mik azok amik szeretik illetve mik azok, amiket még tisztességgel meg tudna hajtani. Szinergia ugye.
    No persze fejes erősítő is játszik idővel, nem tudom hol a határ a 300-asban. :)

    Én ezeket érzem jónak, leírások meg visszajelzések szerint. Bár lehet közelébe sincs annak, amikre gondolok:
    1. AKG K612 Pro
    2. AKG K712 Pro
    3. AKG Q701
    4. Sennheiser HD 600
    5. Sennheiser HD 650
    6. Shure SRH1840

    A két Sennheiser állítólag legendás fejes, csak nehezen hajtható. Arra lennék kíváncsi, hogy a Denon elbírna-e velük, illetve vajon passzolna-e a karakterisztikájuk a dac-omhoz. Ha nem, úgy ajánljatok párat és majd legalább szűkül a kör. :)

    Előre is köszönöm a segítséget. :)

Új hozzászólás Aktív témák