Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • matyi012345

    őstag

    válasz FLx #28298 üzenetére

    Gondolom beleunt. Bevallom őszintén én sem foglalkozok már vele, nem érdekel hogy milyen vázzal etetik a népet vagy milyen ultimate feloldóképességű lencse jött ki. A megrendelők 99,5%-a facebookra, emailes körlevelekhez, weblapra, újságba kér képet. Ez max FullHD felbontás, ami 2,5 mpx. ( számolva, hogy a gépnek nem 16/9 az oldalaránya és a hosszabbik oldal az 1920px) A gépek ISO-ban nagyjából elérték az elérhetőt, vonalpárból meg bőven sok egy kitobjektív a legtöbb munkára. 4K monitorra vittek most képet tőlem és elég volt az is, meg voltak elégedve (jó, nem kitobival csináltam elismerem de elég lett volna egy IS I vagy VR II is). Nagy plakátnál meg úgyis elvérzik mindenki hátfal vagy 5Ds nélkül, bár ugye attól függ mekkoráról van szó. Idő után az ember rájön, hogy a képet az határozza meg hogy hogyan komponál és világít.

    Stock oldalra is fotózok ahova 4 mp kell, az igaz hogy oda komolyabban kell venni de még oda is el lehet lenni kényelmesen az összes mai vázzal/objektívvel. D70-el fotóztam egy ideig oda. Pontosan kell komponálni és nincs lehetetlen. Mostmár könnyen vagyok D3100-al, itt már nem kell annyira komolyan venni a kompót és könnyebb belőle pixelszinten tökéletes 4mp-t kihozni. De ez már nem átlagfelhasználás, az átlag ennél alacsonyabb. És ez sem lehetetlen közel sem.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák