Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Axxel

    csendes tag

    Nem bkv, de hasonló kategória. Jól példázza a csordaösztönt.
    Én vidékről jártam fel vonattal Pestre minden vasárnap. A vonat érkezése előtt kb 10 perccel értesít a hangosbemondó és ilyenkor mindenki kitódul a peronra, úgy hogy az emberek 90 % a peron első 1/3 részére tömörül, ergo az érkező kb 10 vagonos szerelvény első 3 vagonjába száll fel. Én mindig hátulra szoktam állni, de volt egy pont, amikor már teljesen elhatalmasodott rajtam az érzés, hogy én vagyok a hülye, hisz mindenki előre megy, hát biztos van valami ott, ami miatt érdemes megpróbálni. Szóval egyik alkalommal én is előrementem, felfúrtam magam a tömeggel és megálltam a folyosón, mivel ülőhely nem volt sehol. Fél óra ácsorgás után, mivel nem történt semmi, ami miatt úgy kellett volna éreznem, jobb itt elöl állni, mint hátul ülni, átfúrtam magam a 3 vagonnyi ácsorgó tömegen és leültem az 5. vagonban egy tök üres fülkébe.
    Szóval a titok megfejtetlen maradt, máig sem tudom MI A FRANCÉRT utazik mindenki az első 3 rohadt vagonban. Gondoltam arra, hogy azért mert, ''előbb érnek be'' az állomásra. Ez igaz, de mivel tömegnyomor van, 3x több ideig tart leszálni, szóval ha valaki tudja a megoldást, kérem írja meg, mert utálok kétségek közt vergődve élni!

    'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

  • Axxel

    csendes tag

    válasz jerry311 #33 üzenetére

    Úgy hallottam, hogy egyes országokban (konkrétan Kanadával kapcsolatban merült
    fel) az idősek sértésnek veszik, ha át akarod adni a helyed, mert ez olyan
    mintha azt feltételeznéd, hogy a kora miatt már állni sem tud. Mondjuk ez a
    50-70 évesekre vonatkozik, a nagyon öregek már nem veszik zokon, de mondjuk
    Magyarországon egy 60 éves nő aki lesprintel a villamosüldözés közben elvárja,
    hogy átadjam az ülőhelyem...

    'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

  • Axxel

    csendes tag

    válasz Yaye #37 üzenetére

    ''Buszt lesprintelő nyugdíjasok.''

    Hát, azért én óvakodnék ennyire cinikus lenni. Majd ha ti 70 évesen kénytelenek lesztek futni a busz után (mivel ti is pontosan tudjátok milyen sűrűn jár), amire gyakorlatilag már egyik végtagotok sem igazán lesz alkalmas, és utána még vígan bírtok ácsorogni jó sokáig a dugóban... majd akkor nyegléskedjetek.


    Igen, pontosan tudjuk milyen sűrűn jár, azok a villamosok/buszok amik után sprintelni szoktak 5-10 percenként járnak. Éjszakai járaton nemigen szoktam nyugdíjast látni. És mellesleg hadd legyek még cinikusabb...Hova siet egy 70+ éves nyugdíjas, ahova nem érhet oda 5 perccel később? Kezdődik a tévében az Édes dundi Valentinom vagy a Balázs show és nem akar lemaradni az elejéről? Én elég elfoglalt vagyok, de még rossz időbeosztás mellett is igen ritka, hogy ne lenne időm 5 percet várni egy következő villanyosra.

    'A gyerekeimet CONTROLnak, ALTnak és DELnek fogom nevezni. Ha Valami gond lesz velük, csak megütöm őket kétszer és minden rendbejön''

Új hozzászólás Aktív témák